Na streche

Na streche


Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Jedno mesto, jeden byt, jeden drsný chlapík, susedka, jej frajer a jeden tajomný nájomník... v novom filme Jiřího Mádla.

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočisko Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamcovi, ktorého našiel ukrytého na streche svojho domu. Môžu však dvaja odlišní ľudia vôbec zdieľať jeden priestor tak, aby z toho nakoniec nebola katastrofa? Pomôže im v tom ich bezočivý plán?

Spolužitie nie práve najpriateľskejšieho pána, nahnevaného na celý svet, ktorý mu neuchopiteľne uniká a mladíka, ktorý hľadá východisko zo zúfalej situácie v neznámom meste, prináša množstvo trecích plôch, tragikomických situácií, ale i prekvapivých nápadov a riešení. Každý z nás totiž potrebuje, aby ho niekto potreboval. A Song potrebuje okrem teplého oblečenia a strechy nad hlavou niekoho, kto mu bude dôverovať. Je však možné dôverovať neznámemu mladíkovi? Profesor Rypar sa o to pokúsi i za cenu, že musí sem tam poľaviť zo svojich zásad a jeho strecha sa musí trochu rozšíriť. Ale dokáže Song túto dôveru skutočne oplatiť?

Na streche je druhým celovečerným filmom v réžii Jiřího Mádla, ktorý úspešne strieda vo svojej kariére post pred i za kamerou. V posledných rokoch patrí k vyhľadávaným českým hercom, s úspechom sa stretol aj jeho štart na poli réžie. Za debut Pojedeme k moři získal v Čechách pri vyhlasovaní Cien českej filmovej kritiky 2015 Cenu RWE za objav roku.

"Na streche je príbeh o stretnutí s niekým, koho považujeme za cudzinca, avšak môže byť súčasťou, ktorá nám chýba. Pokiaľ máte kamaráta, môže byť život zatratenca, ktorého nikto nechce dokonca zábavný. Trocha ilegálneho správania s úmyslom niekomu pomôcť je motorom tohto filmu," hovorí režisér.

 

Originálny názov: Na střeše
Žáner: tragikomédia
Rok: 2019
Krajina pôvodu: ČR, SR
Réžia: Jiří Mádl
Hrajú: Alois Švehlík, Duy Anh Tran, Vojtěch Dyk, Mária Bartalos, Adrian Jastraban, David Švehlík a i.
Hudba: René Rypar

 

 

 

Filmy o filme:

 

 

 

Premiéra:

 

Hudobný klip: "I'm a Pirate"

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Na streche, (česky): Na střeše, Česká televize, Facebook, YouTube.

Zo zákulisia (česky): Natáčanie filmu (ČT).