Nech je svetlo

Mestského informačného centra
/budova MsKC, vchod oproti Bille/
.
Otváracie hodiny zostávajú nezmenené.

Od režiséra filmu Eva Nová. Uvedieme len jedno premietanie!

Milan (40) má tri deti a aby zabezpečil svoju rodinu, chodí pracovať do Nemecka. Počas návštevy doma cez Vianoce zistí, že jeho najstarší syn Adam je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Chlapec je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka. Otec sa rozhoduje, čo by mal spraviť. Spolu s manželkou Zuzkou pri tom začnú zisťovať skutočnú pravdu o svojom synovi, o svojej rodine, o sebe samých a aj o spoločenstve okolo seba.

"Zdá sa mi, že je len tenká hranica medzi príslušnosťou k svojim, k tým našim, k takým ako som ja sám na strane jednej a rozbitým nosom zo strany od tých istých, keď s nimi prestanem ladiť. Chcel som sa pokúsiť zobraziť zlo a chyby, ktoré k nemu môžu viesť v našej vratkej existencii," hovorí režisér Marko Škrop o filme Nech je svetlo.

Ocenenia: Karlovy Vary IFF – Najlepší mužský herecký výkon (Milan Ondrík), Karlovy Vary IFF – Zvláštne uznanie (Ekumenická porota)

Originálny názov: Nech je svetlo; Budiž světlo; Let There Be Light
Žáner: dráma
Rok: 2019
Krajina pôvodu: SR, ČR
Réžia: Marko Škop
Hrajú: Milan Ondrík, František Beleš, Zuzana Konečná, Ľubomír Paulovič, Katarína Kormaňáková, Maximilián Dušanič, Daniel Fischer, Csongor Kassai, Anikó Vargová a i.
Hudba: David Solař, Oskar Rózsa

Oficiálna stránka filmu: Nech je svetlo, AIC, (česky): AČFK, Budiž světlo (KVIFF), Česká televize.