Nočné mory z temnôt

Nočné mory z temnôt


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Tvoje najdesivejšie predstavy ožijú... Scenár (Hellboy, Faunov labyrint, Hobit) a produkcia Guillermo del Toro. Podľa slávnej hororovej knižnej série A. Schwartza.

Horor Nočné mory z temnôt urobí z tohtoročného leta dobu strachu.

V opustenom dome úplne na konci mesta nájde partia tínedžerov knihu, ktorá je strašnejšia, než čokoľvek, čo si kedy dokázali predstaviť. Zanechalo ju tu mladé dievča s hrozivým tajomstvom ešte pred tým, než sama bez stopy zmizla. Starobylá kniha je plná desivých príbehov a ešte desivejších monštier, ale nie je tak úplne na čítanie.

Kniha naopak číta toho, kto s ňou príde do styku. Prečíta jeho najväčšie nočné mory, napíše z nich príbeh a začne ho rozprávať a odvíjať aj v skutočnom živote. A to vrátane hrozivých príšer. Partia tínedžerov sa dostala na miesto neobvyklého zla. Nemali túto knihu nikdy otvárať a mali včas utiecť. Neutiekli. Preto teraz musia čeliť svojmu strachu, nočným morám a desu, ktoré ich prišli zabiť.

Nočné mory z temnôt vznikli v produkcii a podľa scenára filmového a hororového vizionára Guillerma del Tora. Pôvodný filmový Hellboy, Faunov labyrint alebo Tvár vody mu priniesli slávu, obdiv aj Oscarov. Následne ukázal, že divákom vie priniesť zábavu, silný príbeh, strach a hlavne jedinečné vizuálne poňatie. Film nakrútil André Øvredal, ktorého vo svete preslávil mysteriózny Lovec trollov.

Horor Nočné mory z temnôt vznikol podľa slávnej knižnej série Scary Stories to Tell in the Dark, ktorá vo svojej dobe vyvolala kontroverzie vďaka strašidelnosti príbehov a predovšetkým ilustrácií. Ožil odporný strašiak z polí, mŕtvola, ktorá hľadá svoj palec alebo vred na tele, z ktorého vylezú stovky pavúkov. . .

 

Originálny názov: Scary Stories to Tell in the Dark; Predloha: Alvin Schwartz (kniha)
Žáner: horor
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: André Øvredal
Hrajú: Aubrey Plaza, Mark Hamill, Tim Matheson, Gabriel Bateman a i.
Hudba: Marco Beltrami, Anna Drubich 

 

 

 

 

(anglicky):

 

Hudobný klip:

 

Filmy o filme:

 

(anglicky):

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Nočné mory z temnôt, (česky): Noční můry z temnot, (anglicky): Scary Stories to Tell in the Dark (CBS Films), Facebook, Instagram, Twitter.