Obyčajná tvár

Obyčajná tvár

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Tento chlapec zmení váš svet k lepšiemu. Podľa knižného bestselleru americkej autorky J. P. Palacio. Film nominovaný na Oscara.

Medzinárodný knižný bestseller, ktorý chytil za srdcia čitateľov po celom svete, sa konečne dočkal filmového spracovania. Dojímavý príbeh o tom, aké ťažké je pre malého chlapca zapadnúť medzi rovesníkov v škole, ktorí sú úplne iní... úplne obyčajní.

August (Auggie) Pullman má 10 rokov, miluje Hviezdne vojny a práve nastúpil po prvýkrát do školy, pretože je výnimočný. Keď prišiel na svet, lekári predpovedali, že sa nedožije rána. V detstve podstúpil toľko operácií, čo iní nezakúsia za celý život. Pre vrodenú poruchu, ktorej názov väčšina ľudí nevie ani vysloviť, má silne zdeformovanú tvár.

A predsa chce žiť normálny život. Preto teraz stojí pred najťažšou skúškou zo všetkých – konečne ide do školy medzi "normálne" deti. Musí sa pripraviť na zdesené pohľady spolužiakov aj posmech neprajníkov. Nájde v sebe dosť síl, aby si našiel priateľov a v škole vydržal, alebo sa vzdá a radšej zostane doma? 

 

Originálny názov: Wonder; Predloha: R. J. Palacio (kniha)
Žáner: rodinná dráma
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Stephen Chbosky
Hrajú: Jacob Tremblay, Owen Wilson, Julia Roberts, Izabela Vidovic a i.
Hudba: Marcelo Zarvos

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Obyčajná tvár, (anglicky): Wonder, Facebook, Instagram, Twitter.

O knihe a iné: Pravda.sk, Martinus, (anglicky): Vytvor si vlastný portrét a zdieľaj ho.