Očista: Volebný rok

Očista: Volebný rok

Užite si noc, v ktorej je všetko dovolené.

Noc očisty je najobľúbenejšou nocou v roku pre všetkých úchylov a ľudí, ktorí majú s niekým nevybavené účty. Počas dvanástich očistných hodín môžete totiž beztrestne hocikoho zabiť, okradnúť či znásilniť, alebo sa naopak stať obeťou trestného činu a nikto vám nepomôže. A kto je pri tomto každoročnom besnení prvý na odstrel? Napríklad senátorka, ktorá kandiduje na prezidentku a body zbiera práve vďaka sľubu, že očistu zruší.

Megaúspešný hororový triler Jamesa de Monaco začína písať ďalšiu krvavú kapitolu.

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má veľmi pádny dôvod očistu nenávidieť. Pred rokmi, počas vražednej noci, padla za obeť celá senátorkina rodina. Odvtedy je snaha o zrušenie očisty jej hlavným hnacím motorom na ceste do Bieleho domu. Ambiciózni súperi vedia, že poraziť môžu senátorku jedine “legálnym” zabitím počas očisty.

Charlene má našťastie po boku šéfa svojej ochranky (Frank Grillo), hrdinu z druhého dielu Očisty. Aj jemu už toto každoročné besnenie poriadne lezie hore krkom. Teraz je ale najvyšší čas vytiahnuť oponu, krvavé predstavenie sa začína!

Perfektne zabezpečený dom, početná a dokonale vybavená ochranka, čo také by sa muselo stať, aby senátorka túto noc neprežila? Asi by ste sa divili, ale ešte ani nedoznejú alarmy, ohlasujúce začiatok očisty a Roanová len so svojim strážcom musia unikať nočnými ulicami, aby si našli nejaké bezpečnejšie útočisko. Nasledujúce hodiny budú nielen veľmi dlhé, ale hlavne veľmi krvavé.

“Nikdy by mi nenapadlo, že sa séria stane takým fenoménom” hovorí režisér James de Monaco. Podľa neho za úspechom stojí nielen čistá filmová hrôza, ale aj rad veľmi znepokojujúcich a mrazivo aktuálnych otázok.

 

Originálny názov: The Purge: Election Year
Žáner: thriller
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: James DeMonaco
Hrajú: Frank Grillo, Edwin Hodge, Betty Gabriel, Kyle Secor, JJ Soria, Mykelti Williamson, Elizabeth Mitchell a i.
Hudba: Nathan Whitehead

 

 

 

(anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Očista: Volebný rok, (anglicky): The Purge: Election Year, Universal Pictures, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Na režisérskom poste novinky Očista 3 (The Purge3: Election Year) sa aj pri treťom filme objaví James DeMonaco. Okrem doterajšej série Očista (The Purge, 2013, Behind the scenes, J. Blum), Očista: Anarchia (The Purge: Anarchy, 2014, Behind the scenes, Featurette), Očista: Volebný rok (The Purge: Election Year, 2016) sa DeMonaco ako režisér predstavil ešte v snímke Staten Island (2009), v hlavnej úlohe s Ethan Hawkom (Sedem statočných, Obchodník so smrťou, Training Day, Gattaca a i.). Ten sa predstavil aj v prvom filme série (okrem toho aj v prvom filme ďalšej úspešnej série Sinister) spolu s herečkou Lenou Headey (TV seriál Hra o tróny). Snímka Očista (2013) s rozpočtom len 3 mil. dolárov celosvetovo zarobila takmer 90 mil. dolárov (rozpočet novinky je odhadovaný na 10 mil. dolárov).

2013

 

2014

 

J. DeMonaco sa postaral aj o scenár všetkým filmov série. Na palube nového filmu sú aj producenti zvučných mien: Jason Blum (séria Paranormal Activity, séria Insidious, Sinister, Jessabelle a i.) z Blumhouse Productions, (režisér, herec) Michael Bay (13. hodín: Tajní vojaci z Bengházi, Ninja korytnačky 1 - 2, séria Transformers, séria Očista, Nočná mora z Elm Street, Texaský masaker motorovou pílou: Počiatok, réžia: 13. hodín, séria Transformers, séria Bad Boys, Ostrov, Peral Harbor, Armageddon, Skala a i.), Brad Fuller (Piatok trinásteho), a Andrew Form (Ninja korytnačky 1 – 2, séria Očista, Nočná mora z Elm street, Stopár, Piatok trinásteho a i.)

Hororová séria bola natoľko populárna, že v Los Angeles vznikol zážitkový labyrint „Očista“ s názvom The Purge: Fear The Night. Obľúbený je aj halloweensky ceremoniál inšpirovaný filmom (anglicky):

 

Podtitul najnovšieho filmu sa viackrát zmenil (napr. Vengeance alebo Election Day). Podľa zákulisných infomácií sa na jedno z úloh zvažovala speváčka, herečka Selena Gomez.