Okhwan na ceste za slobodou

Okhwan na ceste za slobodou

Zažite unikátny príbeh Okhwana Yoona. Muža, ktorý na bicykli prekonáva hranice kontinentov i fyzických síl s cieľom znovu zjednotiť Kóreu. Blázon alebo hrdina?

Kórejčan Okhwan Yoon bol bežný absolvent práva a úspešný podnikateľ. V roku 2001 zahodil oblek a kravatu, vzdal sa hľadania rodinného šťastia, vysadol na bicykel a vydal sa na cestu okolo sveta. Prešiel 192 krajín s jediným cieľom: zjednotiť svoj národ, spojiť Severnú a Južnú Kóreu. Prežil nehody, zranenia, podchladenie, bicykloval s maláriou. Po desiatich rokoch na pedáloch, sa rozhodol priniesť najvyššiu obeť s nádejou na zmenu - hladovku pred britským parlamentom, aby upozornil na politikmi stanovenú hranicu v pôvodne jednej krajine. Je to blázon alebo hrdina?

Projekt mladého režiséra Mareka Mackoviča sa stal známym dlho pred dokončením, keď jeho zábery nakrútene s Okhwanom 24. júla 2010 v Nepále použil režisér Kevin Macdonald, ocenený Oscarom, v projekte Ridleyho Scotta Life in a Day, ktorý bol uvedený na prestížnom Sundance Film Festivale.

 

Originálny názov: Okhwan′s Mission Impossible
Žáner: dokumentárny
Rok: 2016
Krajina pôvodu: SR, ČR
Réžia: Marek Mackovič
Hudba: Roman Ferianc

 

 

(anglicky):

 

Life in a Day - Kevin Macdonald (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Okhwan na ceste za slobodou, Facebook, (anglicky): Okhwan.

Odkaz na film: Citylife.