Ostrí chlapci

Ostrí chlapci

S touto dvojicou detektívov si užijete každý prípad

Režisér Shane Black (Iron Man 3) prináša n a plátna kín ďalšiu zo svojich nezabudnuteľných komédií, plnú skvelých akčných scén a vtipných hlášok. Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja zapletú do prípadu, v ktorom ide o nezvestné dievča a mŕtvu pornohviezdu. Ich svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až k tým najvyšším kruhom.

 

Originálny názov: The Nice Guys
Žáner: komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Shane Black
Hrajú: Ryan Gosling, Russell Crowe, Kim Basinger a i.
Hudba: David Buckley, John Ottman

 

 

 

 

Film o filme (anglicky):

 

O filme:

Oficiálna stránka filmu: Ostrí chlapci, (anglicky): The Nice Guys, Facebook (UK), Instagram, Twitter (US, UK).,

Vytvor si fotgrafiu s "lookom 70tych" rokov (anglicky): 70′s filter.

Hra, v ktorej rozdáš "pár" úderov (anglicky): Play the hard way game.

Zo zákulisia: Behind the scenes, Funny behind the scenes, Featurette.

Soundtracks: Feel Right, Main theme, Soundtrack preview.

 

 

the-nice-guys-plagat.jpg

Zaujímavosti:

Pre scenáristu, herca a režiséra Shana Blacka ide už o 4 režijný počin. Režijný debut mal názov Kiss Kiss Bang Bang (2005), druhým filmom bolo úspešné pokračovanie obľúbenej komiksovky Iron Man 3 (Iron Man 3, 2013). Posledný titul je western Edge (2015). Vo filmoch nikdy nechýba akcia či humor. So spájaním „nesúrodýchh“ dvojíc, ktorí pre spoločný cieľ musia ťahať za jeden povraz, má režisér už skúsenosti. Z jeho pera pochádza scenár k dnes už kultovému akčnému filmu Smrtonosná zbraň (Lethal Weapon, 1987, porovnaj najnovšiu seriálovú verziu Lethal Weapon). V hlavnej úlohe sa predstavili M. Gibson (seržant Martin Rigs) a D. Glover (seržant Roger Murtaugh). Hlášky a scény z filmu patria do filmovej klasiky.

Okrem spomínaných filmov sa podieľal na scenároch filmov ako sú: The Monster Squad (1987), Posledný skaut (1991), Posledný akčný hrdina (1993), Dlhý bozk na dobrú noc (1996) či krátkometrážny A.W.O.L (2006). Na scenári k novinke spolupracoval s A. Bagarozzim (Death Note, Deathless). Ďalším spoločným projektom má byť remake dobrodružného filmu zo sedemdesiatych rokov o "Mužovi z bronzu" s názvom Doc Savage (2019). V hlavnej úlohe sa má predstaviť Dwayn "The Rock" Johnson. Okrem toho režisér S. Black plánuje sequel kultového Predátora (2018), v ktorom si ako herec v roku 1987 aj sám zahral.

Pôvodne mal z nového projektu vzniknúť TV seriál, no napokon vznikol celovečerný film. Natáčalo sa napríklad v: Los Angeles, Atlante či Decatur (Georgia). Film mal premiéru na MFF v Cannes (Interview) ako nesúťažná snímka.

r.-crow.jpgr.-goslyng.jpgb.-knapp.jpgk.-david.jpgm.bomer.jpga.-rice.jpgk.basinger.jpgy.-dacosta.jpgm.qualley.jpg