Parožie

POZOR - od 8. - 21.11. premietame v režime "kompletne zaočkovaní"
=> viac info <=

Čo bude na premietaniach od 22.11., oznámime až 18.11. po stanovení farby nášho okresu.

Filmové štúdio Searchlight Pictures vám prináša nový temný, mysteriózny horor Parožie.

Príbeh filmu Parožie sleduje učiteľku základnej školy v malom banskom mestečku v americkom štáte Oregon, ktorá spolu so svojím bratom policajtom sa snažia zachrániť malého chlapca, svojho žiaka, ktorého správanie sa stáva zrazu veľmi zvláštnym a zdá sa, že disponuje nadprirodzenými schopnosťami. Chlapec je prenasledovaný a ovládaný mýtickou kreatúrou, ktorá sa skrýva v opustených banských komplexoch s tiesnivou, mysterióznou atmosférou.

Vo filme podáva skvelý výkon v role učiteľky Keri Russell spolu s Jesse Plemonsom, ktorý hrá jej brata –policajta. V ďalších úlohách môžeme vidieť Jeremy T. Thomas, Graham Greene, Scott Haze, Rory Cochrane a Amy Madigan. Scenár napísal sám režisér Scott Cooper spolu s Henry Chaissonom a Nick Antiscom na základe poviedky Tichý chlapec uverejnenej v magazíne Guernica.

Originálny názov: Antlers; Pedloha:  Nick Antosca (kniha)
Žáner: horor
Rok: 2021
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Scott Cooper
Hrajú: Keri Russell, Jesse Plemons, Jeremy T. Thomas, Graham Greene a i.
Hudba: Javier Navarrete

(anglicky):

Film o filme (anglicky):

Oficiálna stránka filmu: Parožie, (anglicky): Antlers.