Päťdesiat odtieňov slobody

Päťdesiat odtieňov slobody

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Nenechajte si ujsť vyvrcholenie. Očakávaná tretia kapitola diváckeho megahitu natočená podľa celosvetového knižného bestselleru (trilógie) britskej autorky  E. L. James.

Fenomén Päťdesiat odtieňov vstupuje do tretej, záverečnej fázy. Anastasia Steele a Christian Grey sa dobrovoľne zriekli svojej slobody a pred svadobnými svedkami povedali rozhodné "Áno". Žiť šťastne až do smrti im ale dopriate nebude. Režisér James Foley (Päťdesiat odtieňov temnoty) okorenil pikantnú erotickú romancu poriadnou dávkou thrilleru a svojím hrdinom pripravil niekoľko nečakaných a nepríjemných prekvapení. 

Ak si myslíte, že vstupom do manželstva pre Anastasiu (Dakota Johnson) a Christiana (Jamie Dornan) končí všetka sranda a že legendárnu Červenú mučiareň prerobia na detskú izbu, veľmi sa mýlite. Vynaliezavosť a fantázie novomanželov nepoznajú medze, zvlášť keď ich vďaka Christianovmu rozprávkovému bohatstvu nemusí naozaj nič limitovať.

Ana sa však nechce stať manželkou uväznenou v zlatej klietke a je rozhodnutá pokračovať v úspešne rozbehnutej kariére knižnej redaktorky, čo však Christianovi nie je po chuti. Rastúca emancipácia jeho ženy sa však čoskoro stane "bezpečnostným rizikom", pretože z minulosti sa vynorí bývalý Anin kolega Jack Hyde, ktorý má s oboma nevybavené účty a pre pomstu je schopný urobiť čokoľvek. Lenže Anastasia už dávno nie je tá rozklepaná študentka, ktorá má napísať rozhovor s miliardárom, ale čím ďalej sebavedomejšia pani Greyová, ktorá vie, že aj sloboda môže mať až päťdesiat odtieňov, a o žiadny z nich nechce prísť.

Knižná séria Päťdesiat odtieňov patrí medzi najúspešnejšie bestsellery 21. storočia. Veľký úspech zaznamenáva aj jej knižné spracovanie.

 

Originálny názov: Fifty Shades Freed; Predloha: E. L. James (kniha)
Žáner: erotický thriller
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: James Foley (Päťdesiat odtieňov temnoty, Neznámy zvodca, Chladnokrvne, Vojna gangov, Cela smrti, Milenec alebo vrah, Two Bits, Glengarry Glen Ross, TV serilál House of Cards a i.)
Hrajú: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Eloise Mumford, Rita Ora, Luke Grimes, Victor Rasuk, Max Martini, Callum Keith Rennie, Bruce Altman, Arielle Kebbel, Robinne Lee, Brant Daugherty, Kim Basinger, Marcia Gay Harden a i.
Hudba: Danny Elfman

 

 

 

 

Film o filme (anglicky):

 

Soundtracks:

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Päťdesiat odtieňov slobody, (česky): Padesát odstínů svobody, (anglicky): Fifty Shades Freed, Facebook, Instagram, Twitter, YouTube.

Zo zákulisia: Tlačový materiál (pdf), (anglicky): Behind the scenes.

KINO HRON ODPORÚČA: ZÁVEREČNÉ TITULKY OBSAHUJÚ BONUSOVÝ MATERIÁL.