Pátranie

Pátranie

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Jedinečný thriller, ktorý na prestížnom festivale Sundance 2018 získal ocenenie NEXT za Najlepší film s inovatívnou formou.

Keď Davidovi zmizne jeho jediná dcéra Margot, polícia spustí pátranie. Po 37 hodinách však nemá jedinú stopu, a tak sa David rozhodne pozrieť niekam, kde zatiaľ nikto nehľadal - do dcérinho notebooku. Pomocou jej počítača a rozhovorov s jej priateľmi David odhaľuje dcérine tajomstvá a zisťuje, že Margot nebola zďaleka tou dokonalou dcérou, za ktorú ju považoval...

 

Originálny názov: Searching
Žáner: thriller
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Aneesh Chaganty
Hrajú: John Cho, Debra Messing, Joseph Lee, Michelle La, Sara Sohn a i.
Hudba: Torin Borrowdale 

 

 

 

Filmy o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Pátranie, (anglicky): Searching, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Film Pátranie kritici označujú za jeden z najoriginálnejších thrillerov posledných rokov. Jedinečná snímka rozpráva príbeh zúfalého Davida, ktorý začne na vlastnú päsť pátrať po svojej nezvestnej dcére. Napadne ho pozrieť sa tam, kde dnes mnohí žijú - do jej notebooku. Tam ho však čaká niekoľko prekvapení, až začína pochybovať, či vôbec svoju dcéru poznal tak dobre, ako si myslel...

Zúfalého otca Davida v Pátraní hrá americký herec John Cho (poručík Hikaru Sulu z filmovej série Star Trek či Harold Lee zo Zahúlime, uvidíme), ako detektívka na čele pátrania po jeho dcére mu sekunduje Debra Messing (sitcom Will & Grace). Film je režijným debutom talentovaného režiséra Aneesha Chagantyho, ktorého si filmový svet všimol vďaka jeho krátkemu filmu SEEDS nakrútenom technológiou Google Glass.