Pattaya /dabing/

Pattaya /dabing/

Thaibox, chlast a opice!

Francky a Krimo snívajú o odchode z fádneho života na sídlisku. Miesto kam obaja túžia ísť je notoricky známe plážové letovisko Pattaya. Dostať sa na miesto, kde o ženy, alkohol a párty nie je núdza, je však pre dvoch flákačov, ktorí nemajú žiadne peniaze neľudská úloha. Rozhodnú sa preto, že prihlásia svojho suseda liliputa na majstrovský zápas liliputov v thaiboxe, ktorý sa odohráva práve v Pattayi.

To však ešte netušia, že to, čo mala byť vysnívaná dovolenka a začiatok nového života sa stane najbláznivejším dobrodružstvom v ich živote.

 

Originálny názov: Pattaya
Žáner: komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: Francúzsko
Réžia: Franck Gastambide (akčné: Enragés, Inside the Cell, komédie: Toute première fois, Hurá na Francúzsko! a i.)
Hrajú: Franck Gastambide, Ramzy Bedia, Gad Elmaleh, Fred Testot, Sabrina Ouazani a i.

 

(francúzsky):

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Pattaya, (francúzsky): Pattaya (Gaumont), Facebook, pozri aj #PattayaLeFilm (Twitter).

 

Zaujímavosti

Pattaya (pozri výslovnosť) je mesto, ktoré sa nachádza na východnom pobreží centrálneho Thajska (Thajský záliv). Je situované asi 165 km od Bangkoku (má podobnú suverenitu) v provincii Čon Buri.

Ide o jedno z najnavštevovanejších turistických centier v krajine (v roku 2004 to bolo 5 mil. turistov a číslo rastie). Oficiálne má oblasť niečo cez 107 tisíc obyvateľov (sčítanie z roku 2010), no neoficiálne sa tam zdržiava asi päťkrát toľko ľudí. Pattaya je známa vyššou kriminalitou a erotickým priemyslom. Je to mesto kontrastov (YouTube), veď neďaleko sa nachádza krásny budhistický chrám "The Sanctuary of Truth" (drevený komplex Prasat Satchatham sa začal stavať v roku 1981 a ukončenie prác je naplánované na rok 2025):