Pavarotti

Pavarotti


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Hlas. Človek. Legenda. Jedinečný životopisný dokument o jednom z najväčích umelcov 20. storočia pod režijnou taktovkou oscarového Rona Howarda. Od režiséra oceňovaného dokumentu The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years.

"Niektorí speváci vedia spievať operu. Pavarotti bol opera." Bono Vox, U2

Všeobecný i intímny filmový pohľad na život, prácu a osobu opernej legendy Luciana Pavarottiho. Pavarotti priblížil operu najširšiemu publiku. Z chudobného talianskeho chlapca sa stal v podstate medzinárodnou rockovou hviezdou. Jeho životný príbeh, ktorý emóciami, zvratmi a veľkoleposťou sám o sebe pripomína operu, rozpráva režisér Ron Howard, držiteľ Oscara za film Čistá duša. Ron Howard okrem iného nakrútil ocenený dokument o Beatles Eight Days a Week – The Touring Years, a filmy ako Apollo 13, Ťažká váha, Da Vinciho kód alebo Rivali.

Meno Pavarotti pozná celý svet. Hudobná ikona, ktorá svojím významom, umením a popularitou ďaleko prekročila hranice operného žánru. Možno najlepší tenor histórie, ktorého si v roku 1972 obecenstvo Metropolitnej opery v New Yorku 17-krát vytlieskalo pred oponou. Dokument o ňom, ale nie je len filmom o celebrite, je to predovšetkým hlboký portrét samotného Luciana.

Dokument Pavarotti ukazuje, aký bol, ako žil, čo ho poháňalo dopredu, z čoho mal obavy a strach, čo ho trápilo, čo ho robilo šťastným. Popri verejných záberov z vystúpení alebo televízie tvorcovia získali a využili množstvo súkromných videozáberov od jeho priateľov, spolupracovníkov, rodiny a manželky. Väčšina z unikátnych záberov a osobných hovorov s Pavarottim doteraz nevidelo svetlo sveta, Pavarotti je na nich medzi svojimi najbližšími otvorený a úprimný. "Nie som ani trochu znalec opery. Pavarottiho som musel študovať a objavovať. To, čo som sa naučil a dozvedel, ma ohromilo, a proste to rozprávam a odovzdávam ďalej," hovorí režisér Ron Howard.

 

Originálny názov: Pavarotti
Žáner: dokumentárny, hudobný, životopisný
Rok: 2019
Krajina pôvodu: V. Británia, USA
Réžia: Ron Howard (Solo: A Star Wars Story, Inferno, V srdci mora, Rivali, Tažká váha, Čistá duša, Apollo 13, Zámotok a i.)
Účinkujú: Luciano Pavarotti, Plácido Domingo, José Carreras, Spike Lee, Bono, Phil Donahue, Stevie Wonder, Nelson Mandela, princezná Diana a i.
Hudba: Ric Markmann, Matter Music, Dan Pinnella, Chris Wagner 

 

 

 

(anglicky):

 

Filmy o filme (anglicky):

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Pavarotti, (anglicky): Pavarotti (CBS Films), Facebook, Instagram, Twitter.