Pivnica

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

Kto zabil L?

Dlhoročné manželstvo Milana a Táni je v troskách, spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však šestnásťročná tínedžerka nevráti domov z párty, ich život sa obráti naruby. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia, nikto im nevie pomôcť. Milan už neverí ani policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie a rozhodne sa odhaliť pravdu sám. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa?

Film Pivnica vznikal v medzinárodnej spolupráci - slovenský scenár a produkcia v kombinácii s talentovaným ruským režisérom a francúzskym hercom v hlavnej úlohe, sľubujú pútavý a divácky príťažlivý film plný tém, ktoré sa dotýkajú každého z nás.

Originálny názov: Pivnica
Žáner: dráma
Rok: 2018
Krajina pôvodu: SR, ČR, Rusko
Réžia: Igor Vološin
Hrajú: Jean-Marc Barr, Oľga Simonova, Milan Ondrík, Jana Oľhová, Dalyb a i.
Hudba: Michal Rataj

Hudobný klip - "Rodičia":

Oficiálna stránka filmu: Pivnica, Itafilm, Facebook.

Dlhoočakávaný slovenský film Pivnica konečne prichádza do našich kín. V unikátnom projekte, na ktorom sa podieľali filmári a herci z viacerých štátov, sa predstaví medzinárodné obsadenie na čele s francúzskym hercom Jean-Marc Barrom, ktorý je známy spoluprácami s režisérmi ako Luc BessonLars von Trier. Popri ňom sa vo filme ukážu ruská herečka Oľga Simonova, populárny slovenský herec Milan Ondrík či skúsená Jana Oľhová.