Playmobil vo filme

Dobrodružstvo práve začína!

Už viac ako 45 rokov sa deti na celom svete tešia zo 7,5 cm vysokých plastových figúrok známych ako Playmobil®. Populárne hračky ožívajú v novom pútavo spracovanom príbehu PLAYMOBIL VO FILME z dielne ON Animation Studia. Toto leto bude vo viac ako v 60 krajinách uvedený v kinách vtipný veľkorozpočtový animovaný film, inšpirovaný touto rodičmi i deťmi obľúbenou stavebnicou.

Film rozpráva príbeh vynaliezavého dievčaťa Marly, ktorá sa vydáva na dobrodružnú cestu po tom, ako jej mladší brat Charlie zmizne v obrovskom magickom animovanom svete stavebnice PLAYMOBIL. Počas svojho pátrania spoznáva nezabudnuteľné postavičky zo známej hry, napr. priateľského kamionistu Dela, temperamentného tajného agenta Rexa Dashera, modernú vílu, či cisára Maxima, bažiaceho po moci. Keď Marla napokon nájde svojho brata, dokáže sa vďaka prežitým dobrodružstvám oslobodiť od dospeláckeho obmedzeného videnia sveta, pripomenúť si svoje detské sny a vychutnať si nekonečné možnosti vlastnej fantázie.

PLAYMOBIL VO FILME pochádza z dielne renomovaného režiséra a animátora Lina DiSalvu, ktorý bol 17 rokov šéfom animátorov v štúdiu Disney a spolupracoval na takých blockbustroch ako napr. Ľadové kráľovstvo alebo Na vlásku. O svojom filme hovorí: "Som rád, že sa s Vami môžem podeliť o svoju kreatívnu víziu , ktorá stála pri vzniku tohto filmu. PLAYMOBIL je hračka, ktorá rozvíja predstavivosť so stále rastúcou kolekciou rôznych postáv a globálnych súprav hier. Táto hra znamenala pre mňa niečo výnimočné – ako otec som mal vždy spolu so svojimi deťmi pri nej zážitok. Ako filmový tvorca milujem jednotlivé diely skladačky, ktoré ponúkajú nekonečné množstvo variácií a príbehov. Či už je to rytier, tajný agent, amazonský bojovník, alebo pirát – každá postava stojí pred Vami s otvorenými rukami, je pripravená na dobrodružstvo a pomocou nej si vytvoríte príbeh, ktorý chcete nasledovať. Jediné pravidlá, na ktorých záleží, sú tie, ktoré ste si sami nastavili a ja som sa riadil práve heslom „všetko je možné"...

Dôležitá je tiež hudba - som veľkým fanúšikom muzikálov – PLAYMOBIL VO FILME pokračuje v tradícii animovaných muzikálov ako napr. Ľadové kráľovstvo alebo Na vlásku. Náš film obsahuje niekoľko originálnych piesní z autorskej dielne renomovaných spoločností Grammy a Academy Award.

Originálny názov: Playmobil: The Movie
Žáner: animovaný, dobrodružný, rodinný, komédia
Rok: 2019
Krajina pôvodu: Francúzsko, Nemecko
Réžia: Lino DiSalvo
Hrajú: Anya Taylor-Joy, Daniel Radcliffe, Anya Taylor-Joy, Gabriel Bateman, Meghan Trainor, Kenan Thompson, Adam Lambert, Jim Gaffigan a i., (v slovenskom znení): Kristína Svarinská, Marek Fašiang, Michal Kaprálik, Matej Landl, Kamil Mikulčík, Roman Pomajbo
Hudba: Heitor Pereira

Oficiálna stránka filmu: PLAYMOBIL vo filme, (anglicky): Facebook.