Po čom muži túžia

Po čom muži túžia

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Mužský vs. ženský svet. Nová česká komédia s hviezdnym hereckým obsadením... Od režiséra filmu Rozprávky pre Emu.

Režisér úspešnej romantickej komédie Pohádky pro Emu, Rudolf Havlík prichádza s novou komédiou s hviezdnym hereckým obsadením Po čom muži túžia. Scenár o večnom súperení mužského a ženského sveta napísal spoločne so spisovateľkou Radkou Třeštíkovou, ktorá je jednou z najpredávanejších českých spisovateliek.

Charizmatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na ktorého ženy letia, je šéfredaktorom časopisu Playboy. Jedného dňa jeho neviazaný spôsob života utŕži niekoľko rán. Dostane výpoveď kvôli prúserom a poklesu predaja časopisu, bývalá manželka a dcéra mu neustále robia problémy, neznámá žena mu nabúra do auto a na jeho miesto je dosadená krásna mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová).

Karel vyrieši problémy ako chlap – spolu s najlepším kamarátom Čestmírom (Matěj Hádek) sa opije a v dobrodružné noci si praje, aby sa stal ženou, pretože "ženy to majú v živote oveľa jednoduchšie a on je na tom kvôli nim veľmi zle." Ráno Karel zistí, že následkom nočnej alkoholickej "jazdy" a zásahom veštice Zoltany (Pavla Tomicová) sa stal ženou (Anna Polívková). Avšak iba fyzicky. Karel sa ako Karla musí vyrovnať nielen s novým vzhľadom, ale hlavne sa naučiť fungovať v ženskom tele a zistiť, či to majú ženy naozaj jednoduchšie?

"Môj nápad vznikol z čírej nostalgie. Chýbali mi filmy ako Na Hromnice  o deň viac alebo Tootsie a chcel som si niečo podobného vyskúšať a skúsiť natočiť dobrú komédiu. Nápad sme potom s Radkou Třeštíkovou začali zo zábavy dávať dokopy, a pretože nás to začalo veľmi baviť, tak sme to skúsili dotiahnuť do konca," hovorí režisér a spoluautor scenára Rudolf Havlík.

 

Originálny názov: Po čem muži touží
Žáner: komédia
Rok: 2018
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Rudolf Havlík
Hrajú: Anna Polívková, Jiří Langmajer, Matěj Hádej, Táňa Pauhofová, Jiří Havelka, Lenka Vlasáková, Sara Sandeva, Lucie Polišenská, Andrea Hoffmannová, Oldřich Navrátil, Naďa Konvalinková, Lucie Šteflová, Jakub Volák, Ester Kočičková, Jana Synková, Pavla Tomicová, Jiří Maryško, Richard J. Müller, Dominika Myslivcová a i.
Hudba: Ondřej Konvička 

 

 

 

Filmy o filme:

 

Majú to ženy v živote jednoduchšie?

 

Chcel/a by si sa stať mužom/ženou?

 

Ktorá scéna vás zaujala?

 

Nepoužité zábery:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Po čom muži túžia, (česky): Po čem muži touží, Facebook.

Zo zákulisia (česky): Tlačový materiál (pdf).