Počiatok /ZRUŠENÉ/

Počiatok /ZRUŠENÉ/


 Z dôvodu posunu premiéry filmu Tenet sa posúva aj znovuuvedenie filmu Počiatok. O novom termíne vás budeme včas informovať. 


 

V znamení výborného režiséra Christophera Nolana... - čaká nás nielen premiéra jeho očakávanej novinky Tenet, ale aj desiate výročie akčného thrilleru Počiatok (Inception), ktorý bol uvedený do kín v júli 2010.

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je skúsený zlodej, absolútne najlepší v nebezpečnom umení extrakcie: cenné tajomstvá kradne z hĺbky podvedomia počas snenia, kedy je myseľ najzraniteľnejšia. Cobbova nezvyčajná schopnosť z neho v novom svete korporátnej špionáže urobila vyhľadávaného hráča, no zároveň aj medzinárodného utečenca, ktorý stratil všetko, čo kedy miloval.

Teraz Cobb dostal šancu na vykúpenie. Táto posledná zákazka mu môže vrátiť jeho život, no len za podmienky, ak dokáže zrealizovať nemožné – začiatok. Namiesto dokonalej krádeže Cobb so svojim tímom špecialistov musia urobiť presný opak; ich úlohou nie je myšlienku ukradnúť, ale zasadiť ju. Ak by uspeli, mohol by to byť dokonalý zločin. Ani tá najlepšia príprava dokonalého plánu či expertízy ich však nemôže pripraviť na nebezpečného nepriateľa, ktorý akoby predvídal každý ich krok. Nepriateľa, ktorého by mohol vidieť prichádzať len Cobb.

 

Originálny názov: Inception
Žáner: akčný, thriller, sci-fi
Rok: 2010
Krajina pôvodu: USA, Veľká Británia
Réžia: Christopher Nolan
Hrajú: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Ken Watanabe, Dileep Rao, Cillian Murphy, Marion Cotillard, Michael Caine a i.
Hudba: Hans Zimmer

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu (anglicky): Inception (Warner Bros.), Facebook.