Podfukári 2

Podfukári 2

Zažijete neuveriteľné! Uvidíte nemožné!

Štyria podfukári (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco, Lizzy Caplan) sa vracajú, aby divákom predviedli ďalšie zo svojich neuveriteľných kúskov a opäť posunuli hranice magickej ilúzie do vyššieho levelu. Pred rokom sa im podarilo napáliť agentov FBI v štýle Robina Hooda, čím si získali neutíchajúci obdiv verejnosti a teraz opäť prišiel čas na spoločné vystúpenie. Jeho príprava bude nesmierne náročná – ich cieľom bude tentokrát odhaliť nekalé praktiky mága, ktorý ovláda moderné technológie.

 

Originálny názov: Now You See Me 2
Žáner:
akčná komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: John M. Chu
Hrajú: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Dave Franco, Daniel Radcliffe, Morgan Freeman, Michael Caine a i.
Hudba: Brian Tyler (Avengers 2: Vek Ultrona, séria Expendables, Rýchlo a zbesilo 7, Truth, Ninja korytnačky, Iron Man 3, Podfukári, Thor: Temný svet, Ctihodný občan, Rambo: Do pekla a späť, Constantine a mnoho iných)

 

 

 

 

Film o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Podfukári 2, (anglicky): Now You See Me 2, Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia (anglicky): Behind the scenes, Set visit.

 

Zaujímavosti

Podfukári (US: Now You See Me, DE: Die Unfassbaren – Now You See Me, 2013, Behind the scenes 1., 2., 3., 4., Featurette, Tricks) hneď prvým filmom dosiahli nečakaný úspech (rozpočet 75 mi. dolárov) a svoje produkčné náklady dokázali niekoľkonásobne zhodnotiť (snímka zarobila takmer 352 mil. dolárov). Louisa Leterriera (Grimsby, Súboj Titanov, Neuveriteľný Hulk, Odtrhnutý z reťaze, Kuriér 1 - 2) na režisérskom poste vystrieda John Murray Chu.

Chu je známy svojou láskou k tanci a hudbe. Jero režijný debut bol práve z tejto oblasti: Let′s Dance 2 (2008). Ďalej nasledovali tituly podobného zamerania (Jem and the Hologram, LXD, Let′s Dance 3D, TV seriál The LXD: The Legion of Extraordinary Dancers). V roku 2013 natočil pokračovanie akčného hitu G.I. Joe 2: Odveta.

Producenti sú prácou nového režiséra natoľko spokojní, že by sa John M. Chu mal ujať aj tretej snímky Podfukári 3 (2018).

 

Herecké obsadenie

Herečka Isla Fisher (Grimsby, Visions, Veľký Gatsby, Legendárna partia, Rango a i.), ktorá v prvom filme stvárnila postavu Henley Reeves sa v novinke neobjaví, pretože v čase natáčania bola tehotná. Novú hlavnú ženskú úlohu namiesto nej stvárni Lizzy Caplan (The Interview, 127 hodín, Imigranti, Cloverfield, TV seriály Kroll Show, Masters of Sex a i.) ako Lula. Malý husársky kúsok sa tvorcom podaril, keď do filmu získali Daniela Radcliffa (ako Walter Mabry), ktorého všetci poznáme ako čarodejníckeho učňa z legendárnej série Harry Potter (2001 – 2011). Nováčikom na palube je aj taiwanský rodák Jey Chou (The Viral Factor, Zelený sršeň, Secret, Kliatba zeleného kvetu a i.) ako Li.

Tvorcovia filmu mali k dispozícii konzultantov priamo z praxe (iluzionistov). Za zmienku stojí napr. meno David Copperfield. Sami herci prešli školením: realizácia trikov, ako sa pri trikoch tváriť a podobne.

Herci a triky (anglicky):

 

Okrem toho sa môžete tešiť na starú známu hereckú zostavu: Mark Ruffalo (séria Avengers, Spotlight) ako Dylan Rhodes, Woody Harreloson (séria Hry o život, Ľud verzus Larry Flynt) ako Merritt McKinney, Jesse Eisenberg (Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, Sociálna sieť) ako J. Daniel Atlas, Dave Franco (Unfinished Business, Susedia na odstrel 1 - 2) ako Jack Wilder, herecké legendy Morgan Freeman (Londýn v plameňoch, Vykúpenie z väznice Shawshank) ako Thaddeus Bradley a Michael Caine (Mladosť, Pravidlá muštárne) ako Arthur Tressler.

Tentorkát si „Štyria jazdci“  zobrali na mušku technologického magnáta, no Walter Mabry hrá s jazdcami dvojitú hru.