Posledný súboj

Čas a miesto konania


Maximálny možný počet rezervovaných vstupeniek na jednu objednávku je 8. V prípade záujmu o väčší počet vstupeniek kontaktujte pokladňu MsKC.

Posledný súboj


POZOR - na premietaniach od 18.-31.10. kontrolujeme testy/očkovanie!
=> viac info <=


 

Nový film Ridleyho Scotta... podľa skutočného príbehu.

Filmové štúdio 20th Century Studios a legendárny režisér Ridley Scott Vám prinášajú epicky historický film "Posledný duel", pútavý príbeh zrady a pomsty na pozadí temného a brutálneho stredovekého Francúzska 14. storočia.

Historický epos Posledný súboj je filmová, provokujúca historická dráma, ktorá skúma všadeprítomnú silu mužov, krehkosť spravodlivosti a silu a odvahu jednej ženy vo svete ovládanom mužmi, ktorá je ochotná riskovať a postaviť sa za svoju pravdu. Na základe skutočných udalostí film odhaľuje príbeh posledného súboja medzi šľachticmi Jeanom de Carrougesom a Jacquesom Le Grisom, dvoch dlhoročných priateľoch, ktorí sa pod vplyvom turbulentných udalostí stávajú nekompromisnými rivalmi a úhlavnými nepriateľmi. Keď manželku Jeana de Carrouges Margueritu brutálne napadne Jacques Le Gris, tá odmieta mlčať a vystúpi, aby obvinila svojho útočníka, zo zločinu, jej čin odvahy a vzdoru, predstavuje v stredovekom Francúzsku čin, ktorý ohrozuje jej vlastný život.

Kráľ Karol VI. nariaďuje svojím poddaným šlachticom, aby vzájomný spor vyriešili rozhodujúcim súbojom. Následná skúška bojom a vyčerpávajúci vzájomný duel na život a smrť, stavia osud všetkých troch hlavných hrdinov do Božích rúk.  

Vo filme "Posledný duel" uvidíte hviezdne obsadenie, Matta Damona v úlohe Jeana de Carrouges, Adama Drivera ako šľachtica Jacquesom Le Grisom, Jodie Comer ako Marguerite de Carrouges a tiež dvojnásobného držiteľa Oscara Bena Afflecka, film režíroval legendárny filmový tvorca Ridley Scott. Príbeh na základe historickej skutočnosti bol sfilmovaný podľa knihy spisovateľa Erica Jagera.

 

Originálny názov: The Last Duel; Predloha: Eric Jager (kniha)
Žáner: historický, dráma
Rok: 2021
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Ridley Scott
Hrajú: Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer, Ben Affleck a i.
Hudba: Harry Gregson-Williams

 

 

 

(anglicky):

 

Film o filme:

 

Premiéra (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Posledný súboj, (anglicky): The Last Duel, Twitter.

Zo zákulisia: Tlačový materiál (pdf).