Pračlovek

Pračlovek

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


Predaj vstupeniek dnes 1. marca 2018 zabezpečuje Knižnica M. Chrásteka (prístavba MsKC, oproti Prioru). Ďakujeme.


 

Doba kamenná vs. doba bronzová.

Príbeh animovanej komédie Pračlovek sa odohráva v dávnej dobe, keď po našej Zemi ešte putovali mamuty a ľudia si vážili svoje rodné jaskyne. Britské štúdio Aardman Animations na čele s oscarovým režisérom Nickom Parkom po filmoch ako Slepačí úlet, Wallace a Gromit a Ovečka Shaun prichádza s filmom o stretnutí civilizácií. Zvíťazí doba kamenná alebo bronzová?

Dug je typický neohrozený hrdina doposiaľ žijúci v pomerne pokojne prebiehajúcej dobe kamennej. A teraz spolu so svojím štvornohým priateľom musí zachrániť svoj kmeň a milovaný domov pred veľkou hrozbou. Vtrhla k nim totiž doba bronzová v čele s podlým lordom. Dug sa nakoniec vďaka náhode ocitá priamo uprostred nepriateľského územia a tam staví budúcnosť svojho kmeňa do podivnej hry, v ktorej sa dve rovnako veľké skupiny bojovníkov snažia kopať do koženej gule.

Dug má jedinú šancu: naučiť seba a ďalších desať riadne nemotorných praľudí hrať futbal a následne vyhrať zápas proti elitnému reprezentačnému klubu Real Bronzio. Len tak môžu získať späť svoje územie. To sa zdá spočiatku absolútne nemožné. Vyzerá to skôr na úplnú katastrofu, totálny debakel a po ňom nasledujúcu dlhodobú drinu v baniach víťaznej civilizácie. Našťastie sa im podarí získať na svoju stranu veľkú futbalovú fanúšičku Tynu a vďaka jej trénerskym metódam využívajúcim aj bublajúce sopky a vriace gejzíry sa všetko začína obracať k lepšiemu. Dokáže však doba kamenná poraziť dobu bronzovú? Vyhrá Dug a jeho tím zápas a získa späť svoje územie? Nič nie je isté.

 

Originálny názov: Early Man
Žáner: animovaný, dobrodružný, komédia
Rok: 2018
Krajina pôvodu: V. Británia, Francúzsko
Réžia: Nick Park
Hrajú: Maisie Williams, Tom Hiddleston, Eddie Redmayne a i., (v slovenskom znení): Daniel Fischer, Kristína Svarinská, Ivan Romančík, Miloslav Kráľ, Marcel Ochranek, Marián Labuda ml., Roman Matisko
Hudba: Hanry Gregson-Williams, Tom Howe

 

 

 

 (česky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Pračlovek, (česky): Pračlověk, (anglicky): Early Man, Aardman, Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia (česky): Tlačový materiál (pdf).