Prázdniny All Exclusive /dabing/

Predstavte si, že dáte dokopy štvoricu po opici, odfakovaného pána profesora 2 a všetko to pekne krásne pošlete prvým lietadlom do Brazílie… Čo z toho vznikne? Šialená komédia plná gagov - Prázdniny all exclusive. Nájdená kamera na selfie tyči odhalí, čo všetko sa stalo počas jedného výletu, ktorý si urobila partička európanov do brazílskej džungle. A ukáže neuveriteľné veci! Počínajúc likvidáciou obrovského pavúka v trenírkach a domorodým kmeňom prenasledujúcim babičku na elektrickom kolieskovom kresle končiac. Prázdninami all exclusive dostáva filmový žáner „Found Footage“ úplne nečakaný smer bláznivej zábavy. Nie, tu sa naozaj báť nebudete.

Všetko sa začalo ako skvelá dovolenka s kamarátmi a snúbenicou v brazískom raji. Slniečko, pláž, samba, rumba a rum, šantenie vo vode, dievčatá v bikinách. Práve tu chce Franck požiadať svoju snúbenicu o ruku. Jedného dňa sa partička vydáva na výlet, otec snúbenice (Christina Clavier) im vnúti aj storočnú babičku na elektrickom vozíku… a potom už prebieha horúčkovité pátranie. Z výletu do džungle sa nevrátili, niekoľko dní o nich nikto nevie, v oblasti sú domorodé kmene kanibalov. A potom konečne stopa! Nájde sa kamera na selfie tyči, ktorou si jeden z nich vždy všetko natáčal. A ukáže sa, že to nebol výlet, ale karneval katastrof.

Drzú babičku by ešte prežili. Ani dve sexi slečny, ktoré sa k nim pridajú, nie sú to najhoršie. Leňochod je dokonca roztomilý. Talent na vytváranie šialených situácií a problémov premení exotický raj na kôlničku na drevo skôr, než by si povedal Pelé. Tukan by mohol rozprávať!

V roli otca snúbenice hlavného hrdinu sa predstaví slávny komik Christian Clavier (Návštevníci, Čo sme komu urobili?, Astérix).

Originálny názov: All Gone South aka Babysitting 2
Žáner: komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: Francúzsko
Réžia: Nicolas Benamou, Philippe Lacheau
Hrajú: Philippe Lacheau, Élodie Fontan, Christian Clavier, Alice David, Vincent Desagnat, Tarek Boudali, Julien Arruti, Charlotte Gabris a i.
Hudba: Michael Tordjman, Maxime Desprez

Ukážky z filmu:

Oficiálna stránka filmu: Prázdniny all exclusive, (francúzsky): Facebook, (anglicky): Cineuropa, #babysitting2 (Instagram).

Prázdniny all exclusive (FR: All Gone South aka Babysitting 2, US: Babysiting 2) sú druhým pokračovaním úspešnej francúzskej komédie Babysitting (2014, pozri nemecký dabing). Prvý film mal rozpočet len 3,4 mil. dolárov a zarobil takmer 38 mil. dolárov. Čo je pre nízkorozpočtový film veľký úspech.

Film sa zaraďuje do tzv. „foud footage“ žánru. Ide o špecifický spôsob snímania kamery (vytvára akýsi dojem autentickosti), ktorý preslávili najmä úspešné hororové snímky ako The Blair Witch Project (1999), Paranormal activity (2007), či REC (2007). Známe sú sci-fi tituly (Kronika, Cloverfield, Project Almanac), drámy (Exhibit A, Zero Day) alebo komédia Projekt X (2012). Tentokrát je to šialená komédia s prvkami populárnych sérií Vo štvorici po opici alebo Fakjú pán profesor. Prvý film tohto žánru vznikol už v roku 1974 (žáner ako taký bol vymedzený až desať rokov neskôr) v Kábule (Afganistan) a autorom bol nemecký rodák (hudobník, skladateľ, spisovateľ, publicista) Hartmut Geerken (zostrihal 300 roznych záznamov z archívu a vytvoril 16 hodinový film).

Prvý aj druhý film zinscenovala dvojica Nicolas Benamou (komédie De l′huile sur le feu, Florence Foresti: Mother Fucker) a Philippe Lacheau (herec: Veľké preteky, Zvodca na prenájom a i.). P. Lacheau si nielen zahral v prvom filme (ako Franck aj v druhom filme), ale zároveň išlo aj o jeho režijný debut.