Príšerákovci

Príšerákovci

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Platí zákaz nosenia jedla do kinosály (VP str. 2). Ďakujeme.

 

Animovaná rodinná komédia o prekliatí, ktoré možno pomôže jednej nespokojnej rodinke. Podľa knižného bestselleru D. Safiera

Wishbonovci nie sú práve šťastná rodinka. Mama Emma má kníhkupectvo, ktoré je pred krachom, otec Frank je prepracovaný a každý deň trpí pod tyranským šéfom. Dcéra Fay je nešťastná, hanblivá tínedžerka a syn Max je síce matematický génius, ale v škole ho ostatní šikanujú. 

Ibaže tie skutočné problémy na Wishbonovcov ešte len čakajú. Mamu Emmu si totiž vyhliadol samotný gróf Dracula ako svoju budúcu partnerku. A tak pošle zlú čarodejnicu Babu Yagu, aby Emmu premenila na upírku. Yaga však nedopatrením zmení na príšery aj zbytok rodiny. Frank sa stáva Frankensteinovým monštrom, Fay sa premení na múmiu a malý Max v mocného vlkolaka.

Rodina príšer sa vydáva po stopách čarodejnice s jediným cieľom: prinútiť ju, aby odčarovala prekliatie a vrátila im ľudskú podobu. Cesta za rodinným šťastím je však plná úskalí a ostrých špicatých zubov...

Rodinnú animovanú komédiu režíroval Holger Tappe, ktorý si malých aj veľkých divákov získal už filmamy Hurá do Afriky! a Hrdinovia z ríše Gaja.

 

Originálny názov: Happy Family; Predloha: David Safier (kniha)
Žáner: animovaný, rodinný, komédia
Rok: 2017
Krajina pôvodu: Nemecko, V. Británia
Réžia: Holger Tape
Hrajú (v pôvodnom znení): Emily Watson, Jason Isaacs, Nick Frost a i.
Hudba: Hendrik Schwarzer

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Príšerákovci, (anglicky): nWave Pictures, Ambient Entertainment.

Zaujímavosti: Hádanky a omaľovánky k filmu (pdf).