Ready Player One: Hra sa začína

Ready Player One: Hra sa začína

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Hranica medzi virtuálnym a reálnym svetom môže byť tenká. A potom ide o život. Film oscarového Stevena Spielberga podľa knižného bestselleru Ernesta Clinea.

V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať.

Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení...

 

Originálny názov: Ready Player One; Predloha: Ernest Cline (kniha)
Žáner: akčný, sci-fi, thriller
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Steven Spielberg
Hrajú: Tye Sheridan, Simon Pegg, T.J. Miller, Ben Mendelsohn, Mark Rylance, Hannah John-Kamen a i., Preklad (slov. titulky): M. Verešová
Hudba: Alan Silvestri

 

 

 

 

(anglicky):

 

Film o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Ready Player One: Hra sa začína, (anglicky): Ready Player One, Facebook (pozri Ernest Cline), Instagram, Twitter.