S láskou Vincent

S láskou Vincent

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


Predaj VSTUPENIEK 19. - 20. februára 2018 zabezpečuje LEN Knižnica M. Chrásteka (prístavba MsKC, oproti Prioru).

Ďakujeme za pochopenie.


 

Jeden z najvplyvnejších maliarov histórie, dostal vlastný film – vytvorený výhradne z jeho malieb. Víťaz - Najlepší európsky animovaný film 2018 a nominácia na Oscara - Najlepší animovaný film.

Diela holandského fauvistu a expresionistu Vincenta Van Gogha patria k tomu najhodnotnejšiemu, čo výtvarné umenie kedy splodilo – nachádzajú sa vo svetových galériách i súkromných zbierkach a ich cena sa ráta v miliónoch.

Van Goghove práce, ale aj jeho pohnutý osud a záhadná smrť, inšpirovali tisícky ďalších autorov a sú predmetom živej odbornej diskusie aj 127 rokov po jeho smrti. Poľská režisérka a kritička umenia Dorota Kobiela, v spolupráci s britským producentom Hughom Welchmanom, nakrútila prvý film, vytvorený len z olejomalieb umelca. Autorka vyrozprávala životný príbeh Van Gogha výhradne prostredníctvom jeho diel. Na každé si povolala vyše 100-člennú skupinu výtvarníkov, aby ho prekreslili do dynamickej podoby. Výsledkom je 12 olejomalieb za sekundu a dohromady 62 450 ručne kreslených obrázkov, ktoré splynú do dlhometrážneho filmu... 

 

Originálny názov: Loving Vincent
Žáner: animovaný, životopisný, krimi
Rok: 2017
Krajina pôvodu: Poľsko, V. Británia
Réžia: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Hrajú: Robert Gulaczyk, Jerome Flynn, Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Chris O'Dowd, Saoirse Ronan, Helen McCrory a i.
Hudba: Clint Mansell

 

 

Filmy o filme (anglicky, poľsky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: S láskou Vincent, (česky): S láskou Vincent (Bohemia Motion Pictures), (anglicky): Loving Vincent, Facebook, Instagram, Tumblr, Twitter.

Zo zákulisia: Tlačový materiál (pdf).