Slender Man

Slender Man

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Legenda, ktorá pred pár rokmi ovládla internet, prichádza na filmové plátna.

V malom mestečku v americkom Massachusetts chcú štyri stredoškoláčky rituálom poprieť existenciu tajomného SLENDER MANA. Keď však jedna z nich záhadne zmizne, všetko nasvedčuje tomu, že je v skutočnosti jeho poslednou obeťou.. 

 

Originálny názov: Slender Man
Žáner: horor
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Sylvain White
Hrajú: Joey King, Jaz Sinclair, Annalise Basso, Javier Botet, Julia Goldani Telles a i.
Hudba: Brandon, Cambell, Ramin Djawadi

 

 

 

Filmy o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Slender Man, (anglicky): Slender Man (Sony Pictures), Facebook, Instagram, Twiter.

 

Zaujímavosti

Mýtickú postavu pôvodne vymyslel Eric Knudsen (pseudonym Eric Surge). V rámci internetovej súťaže na americkej stránke Something Awful (fórum) zapracoval do obrázkov fiktívnu postavu, ktorú označil ako Slender Man (10. jún 2009). Neplánovane odštartoval internetový fenomén...

Záhadná postava, ktorá sa dokáže svojim obetiam dostať do hlavy a priviesť ich k šialenstvu, pred niekoľkými rokmi doslova ovládla internet a tisíce umelcov inšpirovala k tvorbe krátkych filmov, koláží, hororových poviedok či počítačových hier. Už čoskoro zažije Slender Man svoj debut aj na filmových plátnach, v dlhoočakávanom rovnomennom horore.

V hlavných úlohách sa v horore Slender Man predstavia Jaz Sinclair známa z filmu Papierové mestá, Julia Goldani Telles zo seriálu The Affair a tiež dvojica, ktorá už má napriek nízkemu veku s horormi skúsenosti - Joey King (V zajatí démonov) a Annalise Baso (Ouija).

Postava žiaľ inšpirovala i reálne - násilné zločiny, na ktoré poukazuje napr. dokument z produkcie HBO s názvom Beware the Slenderman (2016).

(anglicky):