Slovo  (od 2021)

Slovo (od 2021)

DRÁMA - Snímka prinesie silný príbeh z minulosti o ohrození slobody človeka, ktorý je však viac než aktuálny aj v súčasnosti

Režisérka Beata Parkanová natáča česko-slovenskú drámu z konca 60. rokov SLOVO. V hlavných úlohách sa predstavia talentovaní českí herci Martin Finger (Václav, Červený kapitán, Pirko, Ja, Olga Hepnarová, trilógia Záhradníctvo) a Gabriela Mikulková (Zemský ráj to napohled). Počas augusta a septembra strávil štáb niekoľko dní pri mori v Poľsku, hlavná časť filmu vznikala na českej Vysočine a v Pardubicku. Začiatkom roka 2021 bude natáčanie pokračovať v slovenských horách, kde sa plánujú nakrúcať zasnežené zimné scény. "Banská Štiavnica a Štiavnické vrchy sú výnimočné slovenské lokácie, ktoré ešte neboli dostatočne zviditeľnené a využité vo filme", dodáva slovenský producent filmu Maroš Hečko. Premiéra filmu v kinách je naplánovaná na jeseň 2021.

 

Originálny názov: Slovo
Žáner: dráma
Rok: 2021
Krajina pôvodu: ČR, SR
Réžia a scenár: Beata Parkanová 
Hrajú: Martin Finger, Gabriela Mikulková, Jenovéfa Boková, Bolek Polívka, Vladimír Polívka, Ondřej Sokol, Petra Hřebíčková, Taťjana Medvecká, Ján Jackuliak, Marek Geišberg  a i.
Hudba:  Jan P. Muchow

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: AIC.

Odkaz na film: Aktuality.sk.

Zo zákuliska: Tlačový materiál (pdf).