Spider-Man: Paralelné svety

Spider-Man: Paralelné svety


Počas jarných prázdnin Vám KINO HRON prinesie ZVÝHODNENÉ VSTUPNÉ na vybrané premietania celosvetovo úspešných animovaných filmov: Spider-Man: Paralelné svety, Ferdinand a Trollovia.

Detský kútik HOPA- HOPA v MsKC si od 4. - 8. marca pripravilo sprievodné aktivity (hry, súťaže a i.).


 

Kreatívne duo Phil Lord a Chris Miller (LEGO Movie, 21 Jump Street) ukáže Spider-Mana v novom svetle, s použitím jedinečnej technológie animácie. Uvedieme s DABINGOM. Snímka ocenená Oscarom - Najlepší animovaný film.

Nosiť modro-červenú masku nikdy nebolo nebezpečnejšie! Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera?

 

Originálny názov: Spider-Man: Into the Spider-Verse
Žáner: animovaný, akčný, fantasy
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Hrajú: Liev Schreiber, Mahershala Ali, Shameik Moore, Brian Tyree Henry a i., (v slovenskom znení): Jakub Kroner (Miles Morales), Dušan Cinkota (Peter Parker), Monika Potokárová (Spider-Gwen), Martin Kaprálik, Marián Miezga, Pavol Topoľský, Elen Podzámska, Richard Stanke, Marek Majeský
Hudba: Daniel Pemberton

 

 

 

 

Film o filme:

 

V dabingu:

 

Prvé reakcie (česky):

 

Comic Con - Paríž a Londýn (anglicky):

 

Hudobné klipy (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Spider-Man: Paralelné svety, (anglicky): Spider-Man: Into the Spider-Verse, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Pre širokú verejnosť je to možno prekvapením, ale Peter Parker, známy aj z tohtoročného kinohitu Spider-Man: Návrat domov, nie je v komiksoch jediným Spider-Manom. V komiksovom univerze Marvel existuje niekoľko paralelných svetov a tvorcovia megahitov LEGO príbehOblačno, miestami fašírky v pripravovanom animovanom filme postavia do svetla reflektorov jedného z najobľúbenejších pavúčích mužov.

Je Peter Parker jediným Spider-Manom? Ani zďaleka! Fanúšikom komiksov je dobre známa séria Paralelné svety, v ktorej sa v stretlo niekoľko Spider-Manov naraz. Každý svet má toho svojho Spider-Mana, no vďaka nebezpečnému experimentu sa všetci ocitnú v jednom. Ak sa však chcú ešte niekedy vrátiť domov, musia sa spojiť… čo bude ešte ťažšie, ako by sa mohlo zdať!

Filmári pri tvorbe filmu Spider-Man: Paralelné svety prišli s jedinečnou technológiou animácie. Tá kombinuje fotorealizmus so zábermi akoby vystrihnutými z komiksov. Šialene však nebude film len vyzerať. Poriadnou jazdou bude aj jeho dej, v ktorom sa stretne niekoľko Spider-Manov naraz. Okrem Petera Parkera sa vo filme predstaví napríklad Spider-Prasa, čiernobiely detektív Spider-Man Noir či Peni Parker, ktorá je ako vystrhnutá z japonského anime. Na ich čele bude tínedžer Miles Morales, ktorý sa snaží pochopiť silu svojich nových schopností.

Akčná novinka láka na inovatívny a unikátny spôsob animácie, ktorá vynikne jedine na veľkom plátne, humor a vzťahy medzi hlavnými hrdinami a silné kreatívne duo v pozadí. Phil Lord a Christopher Miller sú autormi scenára k pripravovanému filmu (stoja za kinohitmi LEGO Príbeh, Oblačno, miestami fašírky alebo 22 Jump Street.), réžie sa zhostí dvojka Bob Persischetti (Malý Princ, Shrek 2) a Peter Ramsey (Legendárna partia).

Filmová novinka Spider-Man: Paralelné svety ovládla Comic Cony vo Francúzsku a Veľkej Británii. Na parížskom Comic Cone však film predstavilo trio režisérov Bob Persichetti, Peter RamseyRodney Rothman, s ktorými dorazila mladá hviezda Shameik Moore, ktorý v originálnej verzii dabuje Milesa Moralesa. Súčasťou londýnskeho Comic Conu bol aj špeciálny graffiti event v jednom z mestských podchodov, kde umelci namaľovali na obrovskú stenu všetkých šesť Spider-Manov, ktorí sa vo filme objavia, v akcii.

Tento rok do komiksového neba odišli dve výrazné osobnosti tohto sveta - Stan Lee a Steve Ditko. Film je venovaný ich pamiatke. So zatiaľ nepotvrdených zákulisných informácii sa diváci môžu tešiť na animovaného Stana Leeho (cameo), ktorý symbolicky odovzdá štafetu...

Upútavka na novinku bola súčasťou potitulkových scén kinohitu Venom, takže si na svoje prídu aj starší fanúšikovia komiksov! Vysoko hodnotená je animácia, humor a soundtrack novinky. Film už nazbieral niekoľko prestížnych cien kritiky a rôzne nominácie.

 

KINO HRON ODPORÚČA:

!ZÁVEREČNÉ TITULKY OBSAHUJÚ BONUSOVÝ MATERIÁL!