Strašidlá

Strašidlá

Rodinná komédia Zdeňka Trošky.

Rodinná komédia o strašidelnej rodine lesného muža „hejkala“ Huga, ktorá sa nechce vysťahovať zo svojho domu a je prinútená adaptovať sa do bežného života obyčajných smrteľníkov.

Čo sa však stane v momente, keď si musí nájsť prácu, začať platiť nájomné a chodiť do školy? Tak totiž znel ortieľ, vynesený úradníkom Patočkom nad Hugovou rodinou, ktorá býva v starom dome na kraji malomesta. Rodina sa skladá z nadprirodzených bytostí – manželky – čarodejnice Patrície, jej dvoch detí, čarodejnice tety Žofie, vodníka Bublu a víly „Jitřenky“. Všetci sa majú začleniť do sveta ľudí, začať pracovať, chodiť do školy a hlavne zarábať peniaze na nájomné.

Koniec rodiny sa zdá neodvratný predovšetkým potom, čo Hugo príde o hlas a jeho žena Patrícia ho opustí a odletí za svojou prvou láskou – upírom z Temešváru. Dom má byť vyprataný, čomu sa snažia všetci obyvatelia zabrániť. Navštívia úradníka Patočku, ktorý ma ich prípad na starosti a ten sa nechá prosbami obmäkčiť a odporučí im, čo majú začať robiť. Vodník Bubla začne pracovať v práčovni pani Karolíny ako pomocná sila, Hugo sa začlení do hereckého ansámblu a skúša s nimi rozprávku a víla „Jitřenka“ sa stane prvou primabalerínou divadla...

Všetko vyzerá na pohľad v poriadku, ale bude to zložitejšie, než by sa mohlo zdať. Na celú rodinu čakajú neuveriteľné dobrodružstvá neznámeho sveta...

Nový film režiséra Zdeňka Trošky má ambície vrátiť sa do sveta fantázie a pobaviť divákov rozprávkovými príbehmi nadprirodzených bytostí. Komédia zo súčasnosti sa chce vrátiť ku klasickým trikovým filmom, akým sú Dívka na koštěti alebo Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

 

Originálny názov: Strašidla
Žáner: rodinná komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Zdeňek Troška (Babovrěsky 1 - 3, Čertova nevěsta, Doktor od jezera hrochů, Nejkrásnější hádanka, Kameňák 1 - 3, Z pekla štěstí 1 - 2, Princezna ze mlejna 1 - 2, O Prirncezně Jasněnce a létajícim ševci, trilógia Slunce, seno,... a i.)
Hrajú: Bronislav Kotiš, Tereza Kostková, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka, Carmen Mayerová, Sara Sandeva, Tereza Bebarová, Aleš Háma, Matěj Hádek, Karel Dobrý, Anna Polívková, Petr Nárožný a i.
Hudba: Miloš Krkoška

 

 

 

Filmy o filme:

 

 

Hudobný klip - "Láska patrí k strašidlům":

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Strašidlá, (česky): Strašidla, Facebook.