Tajný život maznáčikov

Tajný život maznáčikov

Chcete vedieť, čo robia vaši miláčikovia, keď nie ste doma?

Čo asi robia vaši štvornohí miláčikovia, keď nie ste doma? Odpoveď na otázku, ktorá trápi snáď každého psíčkara a milovníka mačiek, nájdete v animovanej komediálnej lahôdke Tajný život maznáčikov, ktorú vytvorili autori filmových hitov Ja, zloduch či Mimoni.

Max a Katie sú spriaznené duše, najlepší kamaráti na svete. Čo na tom, že Max je pes a Katie človek? Keby sa Katie každý deň na dlhé hodiny nestrácala a nenechávala Maxa v ich byte samého, bol by Max najspokojnejší pes na svete.

Toto platilo však len do chvíle, kým Katie nepriviedla domov z útulku chlpaté psie monštrum menom Baron a nerozhodla sa, že odteraz budú žiť šťastne v trojici.

Medzi Maxom a Baronom to bola nenávisť na prvý pohľad. Od prvej chvíle usilovne vymýšľajú, ako jeden druhému čo najviac znepríjemniť život, a to ich privádza do stále komplikovanejších situácií, aby nakoniec skončili stratení, opustení a obkľúčení skupinou zvieracích bezdomovcov, ktorí ovládajú mestské podzemie pod vedením šialeného králika. Našťastie má Max doma početnú svorku priateľov, ktorí sa rozhodnú, že Maxa v nešťastí neopustia a vydajú sa zo svojich pohodlných pelechov na mimoriadne dobrodružnú výpravu, ktorej cieľom je Maxa nájsť a oslobodiť. Záchrannú akciu musia navyše dokončiť v šibeničnom termíne, skôr ako sa vrátia domov ich majitelia.

Režisér Chris Renaud tvrdí, že na túto dokonalú rodinnú komédiu budú okrem detí a ich rodičov vyrážať aj celé davy milovníkov zvierat. “Snáď každý člen štábu má doma štvornohého miláčika a mohol prispieť nejakou veselou historkou z ich spoločného života. Tieto postrehy príbeh neskutočne obohacujú a pridávajú mu ďalší rozmer. Ukazujú nám dôverne známe veci,” hovorí Renaud.

Vzhľadom k tomu, že na Slovensku je vlastníctvo domáceho miláčika obľúbené a rozšírené, majú sa kiná, ale najmä diváci, na čo tešiť.

 

Originálny názov: The Secret Life of Pets
Žáner: animovaná komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Chris Renaud, Yarrow Cheney
Hrajú (v slovenskom znení): Peter Sklár, Táňa Pauhofová, Daniel Dangl, Martin Kaprálik, Štefan Skrúcaný, Vladimír Jedľovský, Štefan Richtárech, Peter Krajčovič, Michal Hallon, Petra Polnišová, Zuzana Šebová, Henrich Platek a i.
Hudba: Alexandre Desplat

 

 

 

 

(anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Tajný život maznáčikov, (česky): Tajný život malzlíčků, (anglicky): The Secret Life of Pets, Universal Pictures, Facebook, Instagram, Twitter, YouTube.

Zo zákulisia (česky): Presskit (pdf).

Soundtrack: Alexandre Desplat.

 

Zaujímavosti

O inscenáciu novej animovanej komédie s názvom Tajný život maznáčikov (US: The Secret Life of Pets, DE: Pets) sa postaral rodák z amerického Baltimoru - Chris Renaud (Ja, zloduch 1 – 2, Lorax, krátkometrážne filmy Blázniví Mimoni a na Oscara nominovaný krátky film No Time for Nuts – v hlavnej úlohe Scrat z Doby ľadovej).

Film o filme (anglicky):

 

Pred šiestimi rokmi nám tento režisér priniesol fantastickú rodinnú komédiu Ja, zloduch (Despicable Me, 2010, Featurette, Making of, Music, Ceny: Zlatý Glóbus, ASCAP Award, Blimp Award, WFCC Award a ďalších 38 nominácií), ktorá odštartovala fenomén menom Mimoni.

Film Ja, zloduch celosvetovo zarobil viac ako 543 mil. dolárov, druhý film série Ja, zloduch 2 (Despicable Me 2, 2013, Featurette, Music) získal 2 Oscary, 12 cien a ďalších 65 nominácií. Celosvetovo zarobil viac ako 970 mil. dolárov. V roku 2017 je v pláne nové dobrodružstvo s názvom Ja, zloduch 3 (réžia Kyle Balda, Pierre Coffin). Na filmovej hudbe série sa podieľal Pharrell Williams a Heitor Pereira.

 

Roztomilí, žltí hrdinovia sa vďaka tomu dočkali vlastného filmu - Mimoni (Minions, 2015, Featurette, réžia: Kyle Balda, Pierre Coffin, získal cenu BAFTA ďalších 18 nominácií) a napokon svetovej popularity. Film na zárobkoch prekročil hranicu 1 miliardy dolárov, t.j. viac ako 1 mld. 163 mil. dolárov.

Malú ochutnávku (krátky film) si režisér pripravil už teraz. Súčasťou premietania nového filmu je i krátkometrážna animovaná snímka (angl. Mower Minions) s roztomilými Mimoňmi. V krátkom filme (réžia: Bruno Chauffard, Glenn McCoy, dĺžka cca 4 min.) naši žltí hrdinovia predvedú svoju šikovnosť v záhrade (anglický spot):

 

SCENÁR

Mimoni boli v našom Kine Hron najúspešnejším filmom minulého roka. O skript novinky sa postaralo skúsené duo Cinco Paul a Ken Daurio, ktorí sa podieľali na skripte celej série Ja, zloduch (aj na ďalšom pripravovanom filme), Lorax, Hop a na niekoľkých hraných komédiách.

Ako ďalší, ktorí na scenári pomáhali, sa uvádzajú Brian Lynch (Mimoni, Hop, Kocúr v čižmách) a mladý scenárista, producent, herec Simon Rich (V hlave).

A čo na nový film hovoria Mimoni? (anglicky):

 

Ako sekundárny režisér figuruje Yarrow Cheney, ktorý nazbieral skúsenosti z výroby filmov ako Ja, zloduch 1 - 2 či Lorax. S režisérom novinky teda už v minulosti spolupracoval. Má skúsenosti z produkcie, z réžie (krátke filmy Puppy, The very first Noel), vizuálnych efektov a pod. Pre viac informácii zo zákulisia pozri Presskit v rubrike O filme).

Animovaný rodinný film vznikol v štúdiu Illumination Entertainment (Behind the Googles) a zahraničnou distribučnou spoločnosťou je Universal Pictures. Americkú produkčnú spoločnosť zaoberajúca sa animovanými filmami (z veľkej časti patrí pod Univeral) založil v roku 2007 Chris Meladandri. Na jej konte sú takmer tri desiatky titulov, no určite najznámejšie sú filmy série Ja, zloduch a Mimoni.

HERECKÉ OBSADENIE

Za dabingovým mikrofónom sa v slovenskom (pozri v úvode) i v pôvodnom znení predstavia známe mená: komik Louis C.K. (séria stand-up komédií Lous C.K., či drámy Trumbo, Jasminine slzy) ako Max, Eric Stonestreet (TV seriály Moderná rodinka, C.S.I.: Kriminálka Las Vegas, Monk) ako Duke, Kevin Hart (Centrálna inteligencia, Scary Movie 3 – 5, Fotri sú lotri) ako Snowball, Albert Brooks (postava Marlina v kinohite Hľadá sa Nemo, Hľadá sa Dory) ako Tiberius, Hannibal Buress (Susedia na odstrel 2, Angry Birds vo filme, Ocko je doma) ako Buddy, Dana Carvey (Hotel Transylvánia 2, Moje bláznivé dvojča) ako Pops.

Herečky: Jenny Slate (Zootropolis, Lorax, Alvin a Chipmunkovia 3) ako Gidget, Ellie Kemper (We Bare Bears, 21 Jump Street, TV seriál Office) ako Katie, Lake Bell (Man Up, Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana) ako Chloe a ďalší (anglicky):

 

Rodinné komédie režiséra (producent, dabingový herec, scenárista, grafický dizajnér a i.) Chrisa Renauda (jeden z tvorcov Mimonov, nadaboval postavu Dava v sérii Ja, Zloduch) sú vždy zárukou toho, že si to svoje vo filme nájde malý i veľký divák. Neodmysliteľnou súčasťou je humor, isté posolstvo, príbeh a skvelá filmová hudba. Veď kto by nechcel vedieť - Čo robia vaši miláčikovia, keď nie ste doma?

HUDBA

O filmovú hudbu novinky sa postaral francúzsky rodák Alexandre Desplat. Parížan má na konte niekoľko úspešných titulov ako Dánske dievča, Grandhotel Budapešť (získal Oscara a cenu BAFTA), Kód Enigmy, Nezlomný, Philomena, Zulu, Argo, Harry Potter a Relikvie smrti – 1. časť, Kráľova reč, Farebný závoj (získal Zlatý Glóbus), Kráľovná, animované filmy Fantastický pán Lišiak, Legendárna partia a mnoho iných.

Okrem toho sa môže pochváliť ďalšími 7 nomináciami na Oscara, 7 nomináciami na Zlatý Glóbus, ďalšími 5 nomináciami na cenu BAFTA a inými prestížnymi cenami.