Tempos

Tempos


Rezervácia lístkov nie je možná.
Od 27.5. (vrátane) zakúpite vstupenky len osobne v pokladni MsKC, alebo v Knižnici M. Chrásteka v čase
otváracích hodín.

 Prosím, prečítajte si opatrenia, ktoré budete musieť dodržiavať pri vstupe do kina.


 

Red Bull v spolupráci s Toxpro uvádzajú celovečerný hudobný dokument Tempos. 30 rokov slovenského hip-hopu, moje prehry, výhry a fakty.

Hudobný dokument TEMPOS rozpráva príbeh Patrika "Rytmusa" Vrbovského a jeho 30-ročnej rapovej kariéry. Príbeh filmu je mapovaním cesty z nuly na vrchol - prehry, výhry a fakty. Film na pozadí zároveň odhaľuje dejiny rapu a hip-hopu na Slovensku.

Tri dekády slovenskej hip-hopovej scény sú prerozprávané samotným Rytmusom, kde odhalí rôzne zákulisné príhody či nečakané nástrahy a sklamania, ktoré vo svojej hudobnej kariére zažil. To všetko ho niečo naučilo, zmenilo, ale hlavne zoceľovalo. V dokumente sa okrem neho objaví množstvo tých, ktorí mu počas jeho tridsaťročnej cesty hip-hopom "skrížili" cestu či priamo alebo nepriamo ovplyvnili jeho tvorbu.

Film do kín prináša spoločnosť Red Bull ako hlavný producent v koprodukcii s mladou produčnou spoločnosťou Toxpro. Podobne veľký projekt je pre túto mladú filmársku crew premiérou, no aj na základe jej práce na Red Bull Music Soundclash túto príležitosť dostala. 

 

Originálny názov: Tempos
Žáner: dokument
Rok: 2020
Krajina pôvodu: SR
Réžia: Nazarij Kľujev, Roman Kelemen, Maxim Kľujev 
Účinkujú: Patrik "Rytmus" Vrbovský a i.
Kamera: Maxim Kľujev

 

 

 

Filmy o filme:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Tempos, Red Bull (pozri Prvá ochutnávka...).