Terminátor: Temný osud

Terminátor: Temný osud


NOVINKA:
Pokladňa sa presťahovala do
Mestského informačného centra
/budova MsKC, vchod oproti Bille/
.
Otváracie hodiny zostávajú nezmenené.


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Linda Hamilton ako Sarah Connorová a Arnold Schwarzenegger ako Terminátor T-800 se vracajú vo svojich ikonických úlohách.

Pod filmom, ktorý priamo nadväzuje na prvé dve časti, sú podpísaní James Cameron a Tim Miller, ktorý režíroval skvelého Deadpoola.

Filmová legenda Terminátor má za sebou niekoľko nie príliš úspešných pokusov o nadviazanie na prvé dva diely, ktoré sa právom radia medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias. Prečo by sa to malo tentoraz podariť? Pretože sa k tejto ságe vracajú dve kľúčové mená s ňou spojené. James Cameron nový film nielen produkoval, ale zároveň viedol celý tím, ktorý pracoval na scenári. Linda Hamilton sa opäť po rokoch stala Sarah Connorovou, ktorú súboje na život a na smrť s dvomi Terminátormi premenili na ultra drsnú hrdinku. Je naučená nikomu neveriť a spoliehať sa len sama na seba.

Práve návrat postavy Sarah Connorovej bol  jedným z hlavných dôvodov, prečo na ponuku režírovať tento film Tim Miller pristúpil. "Podľa mňa táto sága nikdy nebola príbehom o Johnovi Connorovi, ale o jeho matke. A Linda bola v tejto úlohe neprekonateľná. Najlepší zo  všetkých možných scenárov mohol byť len ten, v ktorom sa Sára a jej predstaviteľka vráti. A presne to sa aj stalo ," hovorí  Tim Miller o príbehu, ktorý je priamym pokračovaním filmu Terminátor 2: Deň zúčtovania.  

Linda Hamilton sa pritom už k tejto úlohe vracať nechcela. "Dala som si podmienku, že sa vrátim iba vtedy ak budem mať čo hrať a zároveň to prinesie niečo nové." A presne taká je cynická osamelá bojovníčka, ktorá sa k svetu chová rovnako drsno, ako sa svet chová k nej.  Aj napriek tomu, sa ho znova pokúsi spasiť, keď sa ujme ochrániť dievčinu Dani, ktorú z budúcnosti prišiel zlikvidovať vylepšený model Terminátora. V epickej bitke proti zdanlivo neporaziteľnému nepriateľovi budú Sarah pomáhať Grace (Mackenzie Davis), hybrid človeka  a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). Aj tak však bude prevaha na strane ich nepriateľa……

 

Originálny názov: Terminator: Dark Fate
Žáner: akčný, sci-fi
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Tim Miller
Hrajú: Linda Hamilton, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna, Brett Azar a i.
Hudba: Junkie XL

 

 

 

(anglicy):

 

Filmy o filme (anglicky):

 

 

 

Promo (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Terminátor: Temný osud, (anglicky): Terminator: Dark Fate, Facebook, Instagram, Twitter, (japonsky): Terminator: Dark Fate.

Zo zákulisia (česky): Tlačový materiál (pdf).