Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Drsnejšie a zábavnejšie ako väčšina čiernych komédií... Film Martina McDonagha nominovaný na 7 Oscarov a ocenený 4 Zlatými glóbusmi - Najlepšia dráma, Najlepší scenár, Najlepšia herečka vo filmovej dráme (F. McDormand), Najlepší herec vo vedľajšej úlohe (S. Rockwell).

Mildred Haynesovej (Frances McDormand) zavraždili dcéru. Vyšetrovanie sa už niekoľko mesiacov bezvýsledne vlečie, preto sa Mildred rozhodne konať. Pri vjazde do mesta vylepí na tri billboardy veľmi kontroverzné odkazy adresované váženému šéfovi miestnej polície (Woody Harrelson). 

Týmto činom začína bitka medzi Mildred a zástupcami zákona. Keď sa do prípadu vloží ešte ďalší policajt (Sam Rockwell), nevyzretý mamičkin maznáčik so záľubou v násilí, súboj medzi miestnym policajným oddelením a osamelou, ukrivdenou a hlavne rozzúrenou bojovníčkou sa môže začať.

Kriminálnu drámu plnú čierneho humoru napísal a nakrútil Oscarom ocenený režisér Martin McDonagh. "To, čo sa stalo Mildredinej dcére, je smutné a strašné a cítil som, že najdôležitejšie to bude udržať v rovine komédie aj napriek všetkej tej zúfalej beznádeji," hovorí McDonagh. Hlavnú úlohu napísal priamo na telo herečke Frances McDormand, ktorá ju charakterizovala slovami: "Myslím, že nemusíte vždy chápať Mildredino správanie, ale určite ju nebudete nenávidieť a ohovárať."

Film Tri billboardy kúsok za Ebbingom získal ocenenie na festivaloch v Benátkach a Toronte a je považovaný za jedného z adeptov na Oscara.

 

Originálny názov: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Žáner: krimi, dráma
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA, Veľká Británia
Réžia: Martin McDonagh (V Bruggách, krátkometrážny Six Shooter a i.)
Hrajú: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Abbie Cornish, Lucas Hedges, Željko Ivanek, Caleb Landry Jones, Clarke Peters, Samara Weaving, John Hawkes, Peter Dinklage a i.
Hudba: Carter Burwell

 

 

 

Film o filme:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Tri billboardy kúsok za Ebbingom, (česky): Tři billboardy kousek za Ebbingem, (anglicky): Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Fox Searchlight), Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia (česky): Tlačový materiál (pdf).