Trollovia: Svetové turné

Trollovia: Svetové turné

Prosím, prečítajte si opatrenia, ktoré budete musieť dodržiavať pri vstupe do kina.

Od tvorcov filmov Shrek a Baby šéf. Pokračovanie úspešnej snímky z roku 2016, ktorá bola nominovaná na Oscara za pieseň - Can't Stop the Feeling.

Animovaná nálož dobrej nálady, to je filmová rozprávka Trollovia: Svetové turné. Tvorcovia z DreamWorks Animation vás presvedčia, že všetky problémy sveta sa dajú vyriešiť tancom, spevom a objímaním.

Princezná Poppy, stopercentná trolia klaďaska z úspešného prvého dielu, sa v druhom stala kráľovnou, ale našťastie ju to nijako nepoznamenalo. Vo svojom kráľovstve vládne spevom, tancom a ľavou zadnou, lebo panovať v krajine, v ktorej nie sú žiadne problémy, je úplná hračka. Princeznin svet by sa aj naďalej pokojne pohupoval v popovom rytme, keby jedného dňa nedošlo k šokujúcemu odhaleniu – popoví Trollovia nie sú jediní obyvatelia planéty! Žijú na nej ďalšie trolie kmene, a tie vyznávajú rôzne hudobné štýly. A tak sa zoznámime s Techno Trollmi, Country Trollmi a dokonca s Trollmi Rockovými!

Tým rockovým vládne kráľovná Barbara a drsne uprednostňuje nielen tvrdšiu muziku ale aj predstavu, že rock je jediná správna hudba a mala by preto znieť na celej planéte. A toto už nie je problém, ktorý by Poppy mohla zvládnuť objatím a milou pesničkou. Preto sa spoločne so svojím najväčším kamošom Vetvošom vyberie na hudbyplnú púť do neprebádaných končín kráľovstva, aby našla spôsob ako zastaviť rockovú kolegyňu skôr, než svet úplne ovládnu gitarové riffy.

Rovnako ako prvý diel, je aj dvojka plná hudobných peciek a ich originálnych remakov. Predstaviteľ Vetvoša Justin Timberlake navyše pre film zložil novú pesničku, ktorá má ambíciu aj potenciál dobyť prvé priečky hitparád podobne ako na Oscara nominovaný hit Can´t Stop The Feeling z prvých Trollov. Ani v slovenskom znení nebudú diváci ochudobnení o zaujímavé hlasy, v postavách Poppy a Vetvoša sa predstavia Romana Dang Van a Peter Makranský, a za rockových trollov budú spievať Mária Čírová, Nela Pocisková, Michael Švehla-Majself, Lucia Hurajová, Michal Straka - Ego a mnohí iní.

Originálny názov: Trolls World Tour
Žáner: animovaný, komédia
Rok: 2020
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Walt Dohrn, David P. Smith
Hrajú: Anna Kendrick, Sam Rockwell, Justin Timberlake a i., (v slovenskom znení): Romana Dang Van, Peter Makranský, Nela Pocisková, Barbora Švidráňová, Michael Švehla-Majself, Lucia Hurajová, Michal Straka - Ego a i.
Hudba: Theodore Shapiro

Oficiálna stránka filmu: Trollovia: Svetové turné, (anglicky): Trolls World Tour (DreamWorks), Facebook, Instagram, Twitter.

Zaujímavosti (česky): Luštění pro děti s filmem Trollové: Světové turné.