Trollovia

Trollovia


Počas jarných prázdnin Vám KINO HRON prinesie ZVÝHODNENÉ VSTUPNÉ na vybrané premietania celosvetovo úspešných animovaných filmov: Ferdinand a Trollovia.

Detský kútik HOPA- HOPA v MsKC si od 4. - 8. marca pripravilo sprievodné aktivity (hry, súťaže a i.).


 

Nájdeš vlastné šťastie. Snímka nominovaná na Oscara.

Trollovia sú vždy veselí a šťastní škriatkovia, ktorí najviac zo všetkého milujú hudbu, tanec a spev. Jedinou ich vážnejšou starosťou sú Bergeni. Tí si totiž myslia, že môžu byť šťastní jedine vtedy, keď budú mať Trolla v žalúdku. Bohužiaľ však už dlhú dobu žiadneho na jedálničku nemali.

Trolliemu kráľovi Peppymu sa totiž podarí aj so všetkými jeho poddanými utiecť a založiť vlastné veselé mestečko Trollíkovo, ktoré sa Bergenom nedarí nájsť. A tak je ich kráľovstvo oproti šťastnému a farebnému Trollíkovu naplnené hnevom a zlobou. 

Bergenom však svitá na lepšie časy – podarí sa im skryté Trollíkovo „vyčmuchať“ a dokonca aj uniesť takmer všetkých jeho obyvateľov. Dvom Trollom – princeznej Poppy a Vetvošovi sa však podarí utiecť. Ťažko by sme hľadali dvoch odlišnejších Trollov… nekonečne optimistická Poppy všetky problémy rieši s piesňou na perách, tancom a objatím. Ale zato mrzutý Vetvoš žije v neustálom strachu z Bergenov, netancuje, nespieva a predovšetkým sa s nikým nikdy neobjíma.

A práve na týchto dvoch hrdinoch je, aby zachránili unesených Trollov z bergenského zajatia. Čo znamená vyraziť do ich kráľovstva, preniknúť do väzenských kobiek, vyslobodiť ich a uniknúť. A predovšetkým to znamená, že Poppy a Vetvoš budú musieť spolupracovať. A tak sa táto dvojica vydáva na záchrannú misiu, plnú nečakaných dobrodružstiev. Našťastie na to nakoniec nebudú úplne sami, stretnú totiž Bridget, která je nielen pomocnou silou v kuchyni, ale aj jedinou Bergenkou, ktorá miluje spev, tanec a Bergenského princa Chrupa.

Film Trollovia je nielen plný farebných škriatkov, ale aj pesničiek, na ktorých sa podieľali aj Gwen Stefani a Justin Timberlake, ktorého song "Can´t Stop the Feeling" sa stal jednou z najhranejších piesní tohto leta.

 

Originálny názov: Trolls
Žáner: animovaná dobrodružná komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Walt Dohrn, Mike Mitchell (Spongebob vo filme, Alvin a Chipmunkovia 3, Shrek: Zvonec a koniec a i.)
Hrajú: Anna Kendrick, Gwen Stefani, Justin Timberlake, Zooey Deschanel, Russell Brand, James Corden, (v slovenskom znení): Romana Dang-Van, Peter Makranský, Ľudmila Mandžárová, Mária Čírová, Pavol Topoľský,Ivan Romančík, Tomáš Horváth, Kamil Mikulčík, Martin Kaprálik, Jana Lieskovská a i.
Hudba: Christophe Beck

 

 

 

Hudobné klipy: "Can′t Stop the Feeling" a "True Colors"

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Trollovia, (anglicky): Trolls (DreamWorks), 20th Century Fox, Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia (česky): Tlačový materiál (pdf).