Ukradnutá princezná

Ukradnutá princezná

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Láska je silnejšia než kúzla. Podľa knižnej predlohy A. S. Puškina.

Kúzelný príbeh Ruslana a Mily sa odohráva v dobe statočných rytierov, krásnych princezien a zlých čarodejníkov. Ruslan, kočovný herec, ktorý sníva o titule rytiera, stretáva Milu a na prvý pohľad sa do nej zamiluje.

Ich šťastie ale nemá dlhé trvanie, hrozivý čarodejník Chornomor potrebuje Milinu moc lásky, aby ju premenil v magickú temnú silu. Vykúzli preto obrovský vír a unesie Milu priamo pred Ruslanovými očami. Ten nemá ani tušenie, že Mila je dcérou kráľa. Ruslan sa bez okolkov vydáva na záchranu svojej milej. Podarí sa mu zdolať všetky nástrahy a dokázať, že skutočná láska je silnejšia než akékoľvek čary?

 

Originálny názov: Stolen Princess; Vykradena pryncesa: Ruslan i Ljudmila; Predloha: A. S. Puškin (kniha)
Žáner: animovaný, fantasy, komédia
Rok: 2018
Krajina pôvodu: Ukrajina
Réžia: Oleh Malamuž
Hrajú: Nadiya Dorofeeva, Oleksiy Zavhorodniy, Yevhen Malukha a i., (v slovenskom znení): Miro Jaroš, Jana Lieskovská, Dušan Jamrich, Juraj Predmerský a i. 
Hudba: Dario Vero

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Ukradnutá princezná, (česky): Hledá sa princezná, (ukrajinsky, pozri anglicky): Ukradnutá princezná, Facebook, Instagram, Twitter.