V sieti

V sieti


Rezervácia lístkov nie je možná.
Vstupenky zakúpite len osobne v pokladni MsKC, alebo v Knižnici M. Chrásteka v čase
otváracích hodín.

 Prosím, prečítajte si opatrenia, ktoré budete musieť dodržiavať pri vstupe do kina.


 

Z lovcov sa stane korisť... 3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. 

Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať.

Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias "dvanásťročných dievčat" od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení.

 

Originálny názov: V síti
Žáner: dokument
Rok: 2019
Krajina pôvodu: ČR, SR
Réžia: Barbora Chalupová, Vít Klusák 
Účinkujú: Tereza Těžká, Anežka Pithartová, Sabina Dlouhá, Karolína Zachová  a i.
Hudba: Jonatán Pastirčák

 

 

 

Rozhovory:

 

Hudobný klip - "Je doma máma?":

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: V sieti (Filmtopia), Facebook (Filmtopia), Instagram, (česky): V síti (Aerofilms).

Zo zákulisia (česky): TS První teaser (doc), TS Trailer (doc), TS Dvě verze (doc), TS T. Klus klip (doc), TS V kinech (doc), TS V síti videlo 100-tisíc diváků (doc), Presskit (pdf), Metodická podpora pro pedagogy (pdf).

Odkazy na film: Pravda.sk, Teraz.sk, Noviny.sk, Aktuality.sk.