Vadí nevadí

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

Tvorca filmov Uteč, Očista a Všetko najhoršie vás pozýva do hry.

Hrávate radi Vadí nevadí? Tak pozor na to, s kým to hrávate, nech pritom neprídete o život. Vadí nevadí je hororová novinka od tvorcov zo spoločnosti Blumhouse, ktorá divákov v minulom roku spoľahlivo vydesila filmami Rozpoltený a Uteč.

Vadí nevadí je pomerne nevinná hra, pri ktorej hráči, keď na nich príde rada, volia, či  pravdivo odpovedia na nejakú chúlostivú otázku, alebo splnia náročnú/nepríjemnú/ponižujúcu úlohu. Spojenie "pomerne nevinná" prestáva platiť vo chvíli, keď v prípade klamstva alebo nesplnenej úlohy zomriete.

Študentka Olívia (Lucy Hale) vyrazila s partiou priateľov na pohodovú dovolenku do Nového Mexika. Zoznámenie s neznámym fešákom ju zaviedlo do ľahko strašidelných kulís zrušeného kláštora, kde si zahrali práve Vadí nevadí. Ako to už u tejto hry býva, kvôli tajomstvu, ktoré vyplávalo na povrch začala atmosféra trošku hustnúť. Naozaj husto ale nastalo vo chvíli, keď im onen neznámy fešák prezradil, že keď by ich k hre nenalákal, tak by zomrel. A, že teraz je dosť pravdepodobné, že začnú umierať oni, pretože organizátor tejto verzie Vadí nevadí sa s ničím nekašle.

Dalo by sa nad tým mávnuť rukou, kebyže po návrate domov Olívia a jej priatelia nenachádzali pripomienky hry na každom kroku. Sms-ky, telefonáty, nápisy na stenách, otázky náhodných ľudí – všetci títo opakujú otázku "Vadí nevadí?" A variant, že by odmietli, neprichádza v úvahu. To spoznajú vo chvíli, keď to niektorý z nich vyskúša a zomrie. Ako sa hráči strácajú, hra naberá na obrátkach a stupňuje svoju náročnosť. Ako zastaviť smrtiaci kolotoč, keď žiadne štandardné riešenie neexistuje?

Vadí nevadí je ďalšia originálna hororová lahôdka od majstrov hrôzy zo štúdia Blumhouse, ktorí to minulý rok s hitom Uteč dotiahli až k nominácii na Oscara za najlepší film a k Oscarovi za najlepší scenár.

Originálny názov: Truth of Dare
Žáner: horor
Rok: 2018
Réžia: Jeff Wadlow (Kick Ass 2, Nikdy to nevzdávaj a i.)
Hrajú: Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane, Hayden Szeto, Landon Liboiron, Sophia Taylor Ali, Nolan Gerard Funk a i.
Hudba: Matthew Margeson

Film o filme (anglicky):

Oficiálna stránka filmu: Vadí nevadí, (česky): Vadí nevadí, (anglicky): Truth of Dare, Facebook, Instagram, Twitter.