Veľké želanie

NOVINKA:
Pokladňa sa presťahovala do
Mestského informačného centra
/budova MsKC, vchod oproti Bille/.
Vstupenky si môžete zakúpiť aj v Mestkej knižnici M. Chrásteka
/budova MsKC, vchod oproti Prioru/.

OTVÁRACIE  HODINY

Na tento sviatok žiadna dušička nezabudne!

V malom mexickom mestečku Santa Clara, kde sa duchovia vracajú raz ročne na Deň mŕtvych, žije šestnásťročná Salma, ktorá nikdy nepoznala svojich rodičov. Keď sa na nich pýta, dostáva stále tú istú odpoveď – že ju jej rodičia opustili. Salma ,ktorá tomu nechce uveriť sa rozhodne nájsť odpoveď. Do rúk sa jej dostane zvláštna kniha plná príbehov a kúziel. Vďaka knihe sa Salma rozhodne podniknúť dobrodružnú cestu, ktorá odhalí tajomstvo jej rodiny.

Originálny názov: Dia de Muertos
Žáner: animovaná rozprávka
Rok: 2019
Krajina pôvodu: Mexiko
Réžia: Carlos Gutiérrez
Hrajú: Camila Amezcua, Rocco Amezcua, Connor Andrade a i., (v slovenskom znení): Andrea Somorovská, Patrik Vyskočil, Tomáš Majláth, Martin Mňahončák, Eva Matejková, Martin Kaprálik, Peter Krajčovič, Dominika Žiaranová, Erik Koníček, Petra Vajdová, Martin Hronský a i.
Hudba: Juan Pablo Miramontes Arenas, Alejandro Romero

Oficiálna stránka filmu: Veľké želanie, (španielsky): Dia de Muertos, Facebook.