Veľký zlý lišiak a iné príhody

Veľký zlý lišiak a iné príhody


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Tri príhody nezvyčajných zvieratiek na jednej farme... Film sa premieta spolu s krátkym predfilmom ŠARKAN.

Vidiek nie je vždy taký pokojný ako sa zdá a zvieratká z tejto farmy sú nevyspytateľné: lišiak, ktorý je mamou pre trojicu kuriatok; zajac, ktorý sa hrá na bociana či kačka, ktorá chce byť Santa Clausom. Keď si myslíte, že život na vidieku je prechádzka ružovou záhradou, zamyslite sa znova!

Film sa premieta spolu s krátkym predfilmom ŠARKAN Martina Smatanu:

Leto sa chýli ku koncu a stromy sa prehýbajú pod váhou zrelého ovocia. Dedo daruje vnukovi šarkana. Keď je chlapec vymrštený do vzduchu, dedo ho chytí. Potom popadajú listy a dedo zoslabne. Silný jesenný vietor ho vynesie až na oblačné nebo. Príde zima, príde jar, a teplý vánok ich opäť spojí. Film Šarkan je plný čarovných obrazov s bohatou štruktúrou, ktoré rozprávajú príbeh o spomínaní na tých, čo už nie sú medzi nami.

 

Originálny názov: Le grand méchant renard et autres contes….
Žáner: animovaný
Rok: 2017
Krajina pôvodu: Francúzsko, Belgicko
Réžia: Patrick Imbert, Benjamin Renner
Hrajú: Guillaume Darnault, Damien Witecka, Kamel Abdessadok a i., (v slovenskom znení): Richard Stanke, Dano Dangl, Roman Pomajbo, Martin Zatovič, Tatiana Kulíšková, Dušan Szabo, Štefan Kožka, Tibor Vokoun, Jozef Domonkoš 
Hudba: Robert Marcel Lepage 


Krátky film: Šarkan; The Kite
Žáner: animovaný
Rok: 2019
Krajina pôvodu: ČR, SR, Poľsko
Minutáž: 14 minút
Réžia: Martin Smatana
Kamera: Ondřej Nedvěd

 

 

 

Film o filme Šarkan (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Veľký zlý lišiak a iné príhody, Šarkan, (anglicky): The Big Bad Fox and other tales (Folivari), GKIDS, YouTube (Martin Smatana).