Venom

Venom

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Svet má už dosť superhrdinov. Tom Hardy ako jeden z najznámejších komiksových antihrdinov od Marvelu.

Keď sa fotograf Eddie Brock stane hostiteľom nebezpečného mimozemského symbionta, stáva sa z neho jedna z najväčších hrozieb pre ľudstvo, no najmä pre neho samého. 

 

Originálny názov: Venom
Žáner: akčný, sci-fi, thriller
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Ruben Fleischer
Hrajú: Tom Hardy, Michelle Williams, Jenny Slate, Riz Ahmed, Tom Holland a i.
Hudba: Ludwig Göransson

 

 

 

 

Filmy o filme (anglicky):

 

Premiéra (anglicky):

 

Hudobný klip - "Venom" (anglicky):

 

Propagačný klip (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Venom, (anglicky): Venom, Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia: Tlačový materiál (pdf), (anglicky): Digitálna verzia komiksu špeciálne pre film.

Novinky: Nový kamerový efekt VENOM (FB Itafilm), (anglicky): Eminem performs "Venom" from the Empire State Building.

 

Zaujímavosti

Spoločnosť Sony Pictures vydala prvý teaser trailer k marvelovke Venom. Vo filme podľa jedného z najznámejších komiksových antihrdinov spoločnosti Marvel sa predstaví hviezdny Tom Hardy. Venom má byť krvavejší a drsnejší ako väčšina súčasných komiksových filmov, režisér filmu Ruben Fleischer, známy najmä hororovou komédiou Zombieland, ho prirovnáva k dospeláckym komiksovkám ako LoganDeadpool.

O scenár sa postarali mená ako Scott Rosenberg (Jumanji: Vitajte v Džungli) alebo Jeff Pinkner (Temná veža). Natočenie filmu sa plánovalo už pred 10 rokmi a na režisérskom poste (okrem toho mimoriadne úspešní scenáristi, producenti) sa zvažovali mená ako David S. Goyer (Blade: Trinity), Gary Ross (Hry o život, Pleasantville), Josh Trank (Fantastická štvorka, Kronika) alebo Alex Kurtzman (Múmia).

Okrem charizmatického Toma Hardyho sa vo filme objaví Michelle Williams (Prekliaty ostrov, Všetky prachy sveta) či stále populárnejší Riz Ahmed (Star Wars: Rogue One).

Venom láme rekordy návštevnosti aj celosvetovo. Od premiéry zarobil neuveriteľných 205 miliónov dolárov, čo pre film znamená najúspešnejší októbrový kinovíkend v histórii kinematografie, u nás film videlo už takmer 50 000 divákov.

Fanúšikovia aj recenzenti na filme oceňujú fantastický výkon Toma Hardyho, skvelú kombináciu akcie a humoru a fakt, že na rozdiel od filmov ako Avengers či Justice League, Venom funguje ako úplne samostatný celok. Ak teda máte v hlave zmätok zo všetkých superhrdinov, ktorých príbehy sú prepojené, pri Venomovi sa báť nemusíte. A malé odporúčanie na záver - po skončení filmu sa z kinosály zbytočne neponáhľajte. Venom má pre vás počas záverečných titulkov prichystané až dve prekvapenia!

 

KINO HRON ODPORÚČA: ZÁVEREČNÉ TITULKY OBSAHUJÚ BONUSOVÝ MATERIÁL (2x).