Voda čo ma drží nad vodou

Voda čo ma drží nad vodou


NOVINKA:
Pokladňa sa presťahovala do
Mestského informačného centra
/budova MsKC, vchod oproti Bille/.
Otváracie hodiny sú mierne poupravené kvôli zatvorenej knižnici.


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Príbeh Joža Urbana... Film silný ako jeho básne a ostrý ako jeho život. !Uvedieme jedno premietanie!

Film o najväčšej legende (česko)slovenskej poetickej scény - Jozefovi Urbanovi. Úsmevno - dramatický príbeh jedného z najväčších slovenských básnikov, predstaviteľa takzvanej stratenej generácie. Autora libreta k muzikálu Kráľ Dávid a mnohých známych piesňových textov, ako napríklad Vráť trochu lásky medzi nás (Money Factor), Len s ňou (Miro Žbirka), ale hlavne Voda čo ma drží nad vodou (Elán).

Básnika, ktorý bol aj človekom a ktorý bol zároveň aj svojim vlastným protikladom. Génia, ktorý jednoducho síce nebol schopný vyrovnávať sa s nástrahami každodennosti, ale už v svojej tridsiatke bol maturitnou otázkou. Človeka číreho, ako diamant, ale zároveň niekedy aj takého ostrého.

Film zachytáva obdobie od nástupu na poetickú scénu, ale hlavne posledných sedem rokov jeho búrlivého života. Jeho lásky, nádeje, sklamania, pády a vzostupy a boj so svojimi vnútornými démonmi. Vrcholí práve napísaním textu Voda čo ma drží nad vodou, popisuje autentické okolnosti jeho vzniku i obrovské nádeje, ktoré doň autor vkladal. Textu piesne, ktorej sa on už nedožil a tragicky zahynul pri autohavárii.

 

Originálny názov: Voda čo ma drží nad vodou; Predloha: Ondrej Kalamár (kniha)
Žáner: životopisný, dráma, hudobný
Rok: 2019
Krajina pôvodu: SR, ČR
Réžia: Tomáš Magnusek
Hrajú: Roman Pomajbo (Jozef Urban), Martin Dejdar (Juraj Kuniak), Jan Kanyza (Dušan Daniš), Miroslav Mejzlík (Ľubomír Feldek), Vašo Patejdl (Vašo Patejdl), Robo Roth, Andrea Růžičková – Kerestešová,Martin Dejdar, Lukáš Latinák, Jan Kanyza, Svatopluk Skopal, Jiří Wohanka, Jaroslav Kepka, Alena Procházková, Tomáš Magnusek, Oľga Záblacká, Ondrej Kalamár  a i.
Hudba: Lukáš Černý

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Voda čo ma drží nad vodou.