Vojna o planétu opíc

Vojna o planétu opíc

Za slobodu, za rodinu, za planétu

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson).

Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených.

Andy Serkis, predstaviteľ Caesara, sa s chuťou pustil do nového poňatia príbehu a vychutnával si ďalšiu úroveň vývoja svojej postavy, ktorú charakterizoval takto: “Caesar sa ďalej rozvíja a problémy, ktorým čelí, narastajú do obrovských rozmerov. Opičie spoločenstvo, ktoré bolo založené a začalo prospievať v Úsvite, je teraz spustošené. Čím sú straty opíc väčšie, tým viac Caesar začína strácať sám seba … Tento film je z veľkej časti o tom, ako si Caesar snaží zachovať svoj morálny kompas, pretože udalosti sú pre neho tak osobné a bolestivé, že sa vydáva na cestu deštrukcie. Jeho osobná púť je v tomto diele až neuveriteľná. ″

 

Originálny názov: War for the Planet of the Apes
Žáner: akčný, sci-fi
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Matt Reeves (Úsvit planéty opíc, Cloverfiled, Future Shock, TV seriály Zázraky, Zločin v uliciach a i.)
Hrajú: Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn, Toby Kebbell, Judy Greer, Karin Konoval, Amiah Miller a i.
Hudba: Michael Giacchino

 

 

 

 

Krátke spoty (česká verzia):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Vojna o planétu opíc, (anglicky): War for the Planet of the Apes (20th Century Fox), Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia (česky): Presskit (pdf).