Votrelec: Covenant

Votrelec: Covenant

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott (Blade Runner, Gladiátor, Marťan) vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie.

V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo.

"Vymyslel som koncept, ktorý nás privedie až k pôvodnému Votrelcovi. Vždy ma zaujímalo, prečo si žiadni z tvorcov pôvodných troch pokračovaní nepoložili dve logické otázky: Kto stvoril tieto bytosti a prečo? Vďaka Prometheovi vstal Votrelec z mŕtvych a teraz sa konečne vytvára priestor odpovedať na tieto kľúčové otázky. Dotýkame sa tém smrteľnosti a nesmrtelnosti, umelej inteligencie. Tento diel sa dostáva k samotnému jadru. Sme v ďalšej fáze." povedal o svojich súčasných a budúcich plánoch Ridley Scott. A zdá sa, že sa máme aj naďalej čoho báť.

 

Originálny názov: Alien: Covenant
Žáner: sci-fi thriller
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Ridley Scott (Marťan, Exodus: Bohovia a králi, Prometheus, Pavučina lží, Americký gangster, Dobrý ročník, Kráľovstvo nebeské, Čierny jastrab zostrelený, Gladiátor, Thelma a Louise, Blade Runner, Votrelec a mnoho iných)
Hrajú: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollet, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England, Benjamin Rigby a i.
Hudba: Jed Kurzel

 

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Votrelec: Covenant, (anglicky): Alien: Covenant (20th Century Fox),  Facebook, Instagram.