Všetko čo mám rád - ZRUŠENÉ

Všetko čo mám rád - ZRUŠENÉ

PREMIETANIE  DŇA  4.8.2016  SA  RUŠÍ.  AKO  NÁHRADNÉ  PREMIETANIE  BUDE  FILM  "UČITEĽKA"  O  17,30 hod.

 

Sledujeme príbeh 38ročného Tomáša (Juraj Nvota), ktorý je konfrontovaný so zásadným zlomom vo svojom živote. Tomáš sa zaplieta sa do malicherných konfliktov so svojou bývalou ženou (Zdena Studenková), rieši neriešiteľné problémy svojho dospievajúceho syna (Jakub Ursíny), pomoc od neho očakávajú i jeho starnúci rodičia (Anton Šulík a Viera Topinková). A tak sa útek s mladou Angličankou (Gina Bellman), útek od všetkého a od všetkých, zdá sbyť jediným východiskom. 

OBNOVENÁ PREMIÉRA

Obnovená premiéra vznikla vďaka národnému projektu Digitálna audiovízia, zameraného na systematickú digitalizáciu a digitálne reštaurovanie audiovizuálnych, zvukových a zvukovo-obrazových záznamov realizovaných Slovenským filmovým ústavom (SFÚ).

Vďaka tomuto projektu sa spustila digitalizácia slovenského audiovizuálneho dedičstva, medzi nimi i filmu z roku 1992 - Všetko čo mám rád.

Dráma Všetko čo mám rád je druhým hraným filmom režiséra Martina Šulíka a patrí do prechodného obdobia po páde železnej opony, kedy sa tvorcovia zaoberali témami o nadobudnutej slobode. V tom čase sa objavili nové možnosti fi lmového vyjadrenia sa, a to sa týkalo ako štýlu, tak obsahu.

Rozvedený tridsiatnik bez práce prežíva vzťahovú krízu so svojou anglickou priateľkou, ktorá odchádza zo Slovenska a rovnako rieši aj problémy s jeho tínedžerským synom. Dilemy hlavného hrdinu sú hrou v ktorej sa preverujú hranice neznámej slobody. Má odisť zo svojej rodnej krajiny za novými obzormi? Aj za cenu toho, že stratí svoju identitu?

Význam tohto filmu ocenia nielen tí , čo žili v komunizme, alebo v prechodnej fáze po jeho páde, ale aj tí, čo sa snažia toto obdobie pochopiť.

 

Originálny názov: Všetko čo mám rád
Žáner: dráma
Rok: 2016 (obnovená premiéra)
Krajina pôvodu: SR
Réžia: Martin Šulík
Hrajú: Juraj Nvota, Gina Bellman, Jakub Ursíny, Zdena Studenková, Anton Šulík, Jiří Menzel, Rudolf Sloboda, Marta Rašlová a i.
Hudba: Vladimír Godár

 

 

Pôvodný trailer (1992):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Všetko čo mám rád.

Zo zákulisia: Presskit (pdf), Art Film Fest.

 

Ocenenia

1992 - Najlepší slovenský film

 

1993 - Cena SLF za réžiu M. Šulíkovi, Hlavná cena - Zlaté hrozno - 23. Lubušské filmové leto Lagów 1993, Hlavná cena - 3. Festival mladého východoeurópského filmu Cottbus 1993, Prix Europa 1993 – Osobná cena Rady Európy a Európskej kultúrnej nadácie v Porte

 

1994 - Osobná cena Generálnej rady Dolného Porýnska v kategórii hraných filmov - 2. MFF Strasburg 1994, Grand Prix - 6. Európsky filmový festival debutov Angers, Výročná cena LF SR a ÚSTT Telemúza 1993 pre Martina Šulíka

1996 - V ankete ASFK k 100. výročiu kinematografie zaradený medzi desať najlepších slovenských filmov všetkých dôb