Všetky prachy sveta

Všetky prachy sveta

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Keď ani všetky peniaze nestačia. Podľa skutočných udalostí... Film R. Scotta nominovaný na Oscara a 3 Zlaté glóbusy.

V roku 1973, presne v deň svojich 16-tych narodenín, v Ríme zmizol John Paul Getty III., vnuk jedného z najbohatších mužov sveta, ropného magnáta J. Paula Gettyho.

O dva dni neskôr jeho matku kontaktovali únoscovia a žiadali výkupné 17 miliónov dolárov. Ona sama toľko peňazí nikdy nemala, preto jej nezostáva nič iné, len poprosiť o pomoc chlapcovho starého otca. Miliardár (Christopher Plummer) je však nemilosrdný a jej žiadosť odmietne. Zúfalá matka (Michelle Williams), sa ho snaží presvedčiť, že ide o život jej syna, ktorému brutálne ubližujú. Getty za ňou pošle svojho zástupcu (Mark Wahlberg), aby chránil jeho záujmy a hlavne majetok v tomto prípade.

Čas beží, únoscovia sú netrpezliví a mladému Paulovi nezostáva veľa času. Podarí sa starého otca presvedčiť, že on jediný môže vnuka zachrániť a dokázať, že láska má predsa len väčšiu hodnotu ako peniaze?

 

Originálny názov: All the Money in the World
Žáner: dráma
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Ridley Scott (Votrelec: Covenant, Marťan, Exodus: Bohovia a králi, Robin Hood, Pavučina lží, Americký gangster, Dobrý ročník, Kráľovstvo nebeské, Neviditeľné deti, Čierny jastrab zostrelený, Gladiátor, Blade Runner a moho iných)
Hrajú: Mark Wahlberg, Michelle Williams, Kevin Spacey, Charlie Plummer a i.
Hudba: Daniel Pemberton

 

 

 

Film o filme (anglicky):

 

Zaujímavosti

Režisér R. Scott pôvodne na post hlavnej ženskej protagonistky zvažoval Angelinu Jolie či Natalie Portman. Rolu Gail Harris napokon získala talentovaná Michelle Williams (Najväčší showman, Miesto pri mori, Prekliaty ostrov), ktorú si diváci môžu pamätať z populárneho seriálu z konca deväťdesiatych rokov s názvom Dawsonov svet (Dawson′s Creek). Na konte má 4 nominácie na Oscara a Zlatý glóbus. Herečká má dcéru Matildu Rose s dnes už zosnulým hercom H. Ledgerom (za rolu Jokera v Temnom rytierovi bol ocenený Oscarom in memoriam).

Na jeseň minulého roka sa Hollywoodom prehnala lavína (obvinenia zo sexuálneho obťažovania), ktorej menovateľom bol oceňovaný producent Harvey Weinstein (Gangy New Yorku, Malena, oscarový Zamilovaný Shakespear). Podobnému obvineniu neskôr čelil i herec Kevin Spacey (držiteľ 2 Oscarov), ktorý si pôvodne vo filme mal zahrať postavu magnáta J. Paula Gettyho. Film napokon dotočil, no po prevalení škandálu sa režisér niekoľko týždňov (hovorí sa o 2 týždňoch) pred oficiálnou premiérou rozhodol, že všetky scény s hercom nahradí (spoločnosť Sony pôvodnú snímku stiahla). K. Spaceyho obvinili zo sexuálneho obťažovania len 14 ročného A. Rappa. Herec sa za udalosti, ktoré sa mali odohrať v roku 1986 (v opilosti) ospredlnil a oficiálne sa priznal k homosexualite (na obťažovanie si údajne nespomína).

Postavu ropného magnáta vo filme napokon stvárni nie menej charizmatický 88 ročný kanadský herec Christopher Plummer. Ten za svoju vedľajšiu rolu v dráme Beginners (2010) získal Oscara a tento rok ho za úlohu v novom filme môže získať opäť (okrem iného je držiteľ Zlatého glóbusu a desiatok ďalsích cien a nominácií).

 

Pôvodný trailer s K. Spaceym (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Všetky prachy sveta, (anglicky): All the Money in the World, Facebook, Instagram, Twitter (Sony Pictures).