Wonder Woman

Wonder Woman

Je poslaním bolo zastaviť vojnu a chrániť svet.

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich.

Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud.

Predlohou príbehu je rovnomenný komiks spoločnosti DC Comics/ DC Entertainment patriacej do portfólia Warner Bros. DC je jedno z najväčších a najúspešnejších amerických vydavateľstiev komiksov a súvisiacich médií. Medzi ich najznámejšie a najpopulárnejšie postavy patria superhrdinovia Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, ale aj superzločinci Joker, Lex Luthor, Darkseid, Catwoman či Brainiac. Veľmi známe sú i tímy Justice League a Teen Titans.

 

Originálny názov: Wonder Woman
Žáner: akčný, fantasy, dráma
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Patty Jankins (Monštrum, 5 žien a i.)
Hrajú: Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright, Danny Huston, David Thewlis, David Thewlis, Connie Nielsen, Elena Anaya, Ewen Bremner a i.
Hudba: Rupert Gregson-Williams

 

 

 

 

(anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Wonder Woman, (anglicky): Wonder Woman, Facebook, Instagram.

Zo zákulisia (anglicky): Behind the scenes, Behind 2+clips, Movie preview, Interviews, Zack Snyder interview, World Premiere (európska premiéra v Londýne zrušená pre udalosti v Manchestri).