X-Men: Dark Phoenix  /titulky/

X-Men: Dark Phoenix /titulky/


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

X-Meni čelia najhroznejšiemu a najsilnejšiemu nepriateľovi z vlastných radov, Jean Grey.

Počas vesmírnej záchrannej misie Jean takmer zomrie. Po návrate domov zistí, že neznáma vesmírna sila posilnila jej schopnosti, ale zároveň ostala oveľa meneJ stabilná. Práve sa zrodil Dark Phoenix.

Keď skupina X-Menov vyrazí na celkom rutinnú záchrannú misiu na obežnú dráhu k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou a operácia prebieha bez problémov. Ale zdanie klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasiahnutá neznámou a smrtiacou vesmírnou silou, ktorá ju premení v jedného z najsilnejších mutantov. Jean musí zápasiť nielen so svojou novo nabitou a nestabilnou silou, ale aj so svojimi osobnými démonmi. Postupne sa dostáva do desivej špirály a stráca nad sebou kontrolu. Navyše jej myslenie začína ovplyvňovať tajomná postava (Jessica Chastain), ktorá prichádza s nebezpečnými návrhmi na využitie jej ničivej sily.

Grey sa mení na Dark Phoenix a stáva sa hrozbou nielen pre svojich teraz už bývalých priateľov z radov mutantov, ale pre celú planétu. X-Meni tak musia čeliť svojmu najbližšiemu a najničivejšiemu nepriateľovi. Svoju postavu a jej osud popisuje Sophie Turner slovami: "Je to ako rozpad rodiny. Akoby Jean prechádzala bojom s duševnou chorobou alebo závislosťou a jej rodina sa s tým musí vyrovnať a popasovať. Vzťah Jean a Scotta, takisto prejde zaťažkávajucou skúškou, aby mohlo prežiť."

 

Originálny názov: Dark Phoenix
Žáner: akčný, dobrodružný, fantasy
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Simon Kinberg
Hrajú: Evan Peters, Jennifer Lawrence, Jessica Chastain, James McAvoy, Michael Fassbender, Kodi Smit-McPhee a i.
Hudba: Hans Zimmer

 

 

 

(anglicky):

 

Oslava kultovej série (anglicky):

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: X-Men: Dark Phoenix, (anglicky): Dark Phoenix (20th Century Fox), Facebook, Instagram, Twitter.

Zaujímavosť (česky): Prvý český X-Men deň v Óbejváku (YouTube).