Záhradníctvo: Dezertér

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

V PONDELOK - PIATOK je možné zakúpiť si lístok AJ v Mestskej knižnici M. Chrásteka (pozri Predaj vstupeniek).

Platí zákaz nosenia jedla do kinosály (VP str. 2). Ďakujeme.

 

Najväčší autorský projekt dvojice J. Hřebejk, P. Jarchovský. Druhá časť trilógie, ktorej štvrtý diel už poznáte - PELÍŠKY. Príbeh holiča, ktorého oholili.

Druhá kapitola rodinnej kroniky sa odohráva na pozadí revolučných udalostí v rokoch 1947-1953. Hlavnou postavou je majiteľ štýlového kaderníckeho salónu Valentino v centre Prahy, Otto Bock (Jiří Macháček), a jeho rodina, ktorú tu zamestnáva.

Firma je pre neho zmyslom života a po všetkom vojnovom utrpení sa vracia späť ako renomovaný šéf aj so svojou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jej sestrami Bedriškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Sestry prežili vojnu a nemeckú okupáciu a spoločne sa starali o malé deti svojich manželov, ktorých zatkli za účasť v odboji. Všetci s obrovským nadšením budujú svoj sen, ale prichádza ďalšia rana - februárový komunistický prevrat. Ottova firma je vyvlastnená štátom a jemu sa po druhýkrát rozpadá svet...

 

Originálny názov: Zahradnictví: Dezertér
Žáner: tragikomédia
Rok: 2017
Krajina pôvodu: ČR, SR, Poľsko
Réžia: Jan Hřebejk (Učiteľka, Zakázané uvoľnenie, Nevinnost, Kawasakiho ruža, Nestyda, U mně dobrý, Medvídek, Pupendo, Musíme si pomáhat, Pelíšky, Česká soda, Šakalí léta a mnoho iných)
Hrajú: Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Aňa Geislerová, Martin Finger, Karel Dobrý, David Novotný, Lenka Krobotová, Sabina Remundová, Vendula Svobodová, Zuzana Konečná, Zuzana Mauréry a i.
Hudba: Petr Ostrouchov

 

 

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Záhradníctvo: Dezertér, (česky): Česká televize.

Zo zákulisia (česky): Presskit (pdf), Totalfilm.