Záhradníctvo: Nápadník

Záhradníctvo: Nápadník

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Platí zákaz nosenia jedla do kinosály (VP str. 2). Ďakujeme.

 

Záverečná časť trilógie, ktorej štvrtý diel už poznáte - PELÍŠKY. O tom, ako sa obratne zasunúť do prísnej rodiny.

Tretí diel trilógie ZÁHRADNÍCTVO sa odohráva na sklonku päťdesiatych rokov minulého storočia. Je príbehom lásky, tentokrát tej mileneckej. Rozpráva o tichej vojne medzi rodičmi a ich deťmi, poznamenanými vojnou a komunistickým prevratom.

NÁPADNÍK s tragikomickým nadhľadom vykresľuje ostrú zlomovú líniu medzi predvojnovou a povojnovou generáciou. Generačný stret pramení z odlišných skúseností rodičov a ich detí. Každá generácia má svoju vlastnú predstavu, ako nájsť šťastie, a isté je len to, že cestu k nemu si musí hľadať sama. 

 

Originálny názov: Zahradnictví: Nápadník
Žáner: tragikomédia
Rok: 2017
Krajina pôvodu: ČR, SR, Poľsko
Réžia: Jan Hřebejk (Učiteľka, Zakázané uvoľnenie, Nevinnost, Kawasakiho ruža, Nestyda, U mně dobrý, Medvídek, Pupendo, Musíme si pomáhat, Pelíšky, Česká soda, Šakalí léta a mnoho iných)
Hrajú: Anna Fialová, Ivan Lupták, Tereza Hladíková, Aňa Geislerová, Martin Finger, Filip Březina, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Sabina Remundová, Lenka Krobotová, David Novotný, Rozálie Peřinová, Karel Dobrý, Vendula Svobodná, Miroslav Táborský a i.
Hudba: Petr Ostrouchov

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Záhradníctvo: Nápadník, (česky): Česká televize, Facebook.

Zo zákulisia (česky): Press kit (pdf).