Záhradníctvo: Rodinný priateľ

Záhradníctvo: Rodinný priateľ

Najväčší autorský projekt dvojice J. Hřebejk, P. Jarchovský. Prvá časť trilógie, ktorej štvrtý diel už poznáte - PELÍŠKY.

Rodinný priateľ je prvým z filmov z trilógie Záhradníctvo, rodinnej ságy, ktorá časovo predchádza kultovej snímke Pelíšky.

Tri mladé ženy (Aňa Geislerová, Gabriela Míčová, Klára Melíšková) a ich dve deti (Samuel Budiman a Josefína Marková) čakajú počas nemeckej okupácie na návrat svojich väznených mužov a otcov (Martin Finger a Jiří Macháček). Vojnou vynútenému rodinnému spoločenstvu zatiaľ obetavo pomáha rodinný priateľ, lekár Jiří (Ondřej Sokol).

Film je príbehom lásky, ktorá nesmela byť naplnená. Rozpráva príbeh o vernosti, túžbe, vine a láske, o odchodoch a návratoch, o rodine, rodičoch a deťoch. Je to rodinný portrét videný pohľadom žien, ktoré dal dohromady sám osud. 

 

Originálny názov: Zahradnictví: Rodinný přítel
Žáner: milostná dráma
Rok: 2017
Krajina pôvodu: ČR, SR, Poľsko
Réžia: Jan Hřebejk (Učiteľka, Zakázané uvoľnenie, Nevinnost, Kawasakiho ruža, Nestyda, U mně dobrý, Medvídek, Pupendo, Musíme si pomáhat, Pelíšky, Česká soda, Šakalí léta a mnoho iných)
Hrajú: Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Martin Finger, Jiří Macháček, Gabriela Míčovvá, Klára Melíšková, Karel Dobrý, David Novotný, Lenka Krobotová, Sabina Remundová a i.
Hudba: Petr Ostrouchov

 

 

 

Ukážky:

 

Slávnostná premiéra v pražskej Lucerne + krst,autogramiáda:

 

Pohľad do zákulisia:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Záhradníctvo: Rodinný priateľ, (česky): Zahradnictví: Rodinný přítel (Česká televize), Facebook.