Zamilovaná Gloria

Zamilovaná Gloria


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Láska. Život. Romantický film o tom, že láska prichádza nečakane, že vzťahy sú zložité v každom veku a že vás nič nepoloží, pokiaľ neprestanete naplno žiť. Od režiséra oscarového filmu Fantastická žena.

Gloria je rozvedená päťdesiatnička s už dospelými deťmi a nudným kancelárskym životom. Po večeroch sa však rada odviaže v klube na tanečnom parkete, kde raz stretáva Arnolda. Gloria sa doňho nečakane zamiluje a po rokoch opäť zažíva radosti i strasti nového ľúbostného vzťahu, ktorý ju ovplyvní viac, než je ochotná si priznať.

 

Originálny názov: Gloria Bell
Žáner: romantická dráma
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Sebastián Lelio
Hrajú: Julianne Moore, John Turturro, Michael Cera, Jeanne Tripplehorn, Sean Astin a i.
Hudba: Matthew Herbert

 

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Zamilovaná Gloria, (anglicky): Gloria Bell (A24), Facebook, Twitter.

Zo zákulisia: Tlačový materiál (pdf).

 

Zaujímavosti

Päťdesiatka na krku, odrastené deti, rozvod - situácie, do ktorých sa môže dostať každá žena. Charizmatická Gloria ich však rieši po svojom – tancom, spevom a obrovskou chuťou do života. Práve teraz do našich kín  prichádza podľa kritikov najlepší ženský film 21. storočia Zamilovaná Gloria s oscarovou Julianne Moore. Spoznajte Gloriu Bell, ženu, ktorá napriek všetkému miluje svoj život a chce si ho užiť naplno.

Zamilovaná Gloria s hviezdnou Julianne Moore je remakeom úspešnej čilskej drámy Gloria z roku 2013. Režisérom filmu je autor pôvodnej snímky, Sebastián Lelio (pozri How reimagined his own film). Nakrúcať rovnaký príbeh druhýkrát ho presvedčila práve Julianne Moore:

"Jej vášeň pre postavu a príbeh Glorie ma ohromili. Stretli sme sa na káve v Paríži, hovorila mi ako si zamilovala pôvodný film. Na konci nášho stretnutia prišla reč na remake."

"Hrala by som v ňom, len ak by si režíroval.” Na čo som odpovedal, "Režíroval by som ho, len ak by si v ňom hrala."